Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan, mikor, mivel kell...

Hogyan, mikor, mivel kell gyomirtózni egy kisebb konyhakertet?

Figyelt kérdés
A kert egyik részében kialakítottunk egy kisebb, kb. 30 négyzetméteres konyhakertet. Idén nyáron próbálkoztunk először ilyesmivel. Ahhoz képest egész jól sikerültek a zöldségek, csak a gyomlálás sok időt vesz igénybe. Ezt szeretnénk jövőre elkerülni azzal, hogy legyomirtózzuk ezt a területet. Minden érdekel ezzel kapcsolatban: mikor kell gyomirtózni, hogyan, milyen típusú gyomirtót használjunk? Laikus hobbi-kertész vagyok, kérlek, hogy ehhez mérten egyszerűbb válaszokat írjatok.

2013. aug. 4. 14:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

200 éve is volt rák, csak előbb haltak meg gyermekágyi-lázban, pestisben, tbc-ben vagy éppen a háborúban még 30 éves kor előtt. Akik megérték az 50-et, azok harmada rákban ment el. Természetesen a vegyszerek ezeket segítik, de ki nem iszik üdítőket, konzerveket vagy tartósított élelmiszert?! A kipufogógázok sem éppen kedveznek az élethossznak.


A sósav egy kemény sav és a citromsav is marószer, mégis az utóbbi levegő hatására pár nap után ártalmatlan víz lesz, soha nem alakul vissza. Ha a klór kap vizet, akkor minden további nélkül újra sósav lesz.

2013. aug. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én is fogyasztok tartósítószereket és szívom a kipufogógázt, de a kertemet ahol ültetek , nem szórnám tele Glialkával az tuti....

Szerintem egy 30m2 - es kertet nyugodtan lehet kapálni , a permetezésen kívül más vegyszer nem kell oda!


A rákról : szerintem manapság többen halnak meg ebben a betegségben , mint 100 évvel ezelőtt , átlagéletkor ide , vagy oda .A rák oka pedig azokban a mérgező anyagokban keresendő amiket eszünk,iszunk,belélegzünk,viselünk ...

2013. aug. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Fekete fólia takarás, vetés előtt, betakarítás után, ásás előtt, legalább 2-2 hétig. Tenyészidőben sarabolókapa. Alkalmanként 30 perc munka, gyomláláshoz egykezes villás kapa. Vegyszerrel óvatosan, bármennyire "multivitaminos" --nak mondják is. Gyomirtáshoz legalább 600-1000 oldalt el kellene olvasni, és megérteni, hogy biztonságosan tudjad használni. Ilyen kis helyen szinte biztos a állománykezelés buktája, és nagyon drága lesz.
2013. aug. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!