Kezdőoldal » Otthon » Kert » Erős paprikát termesztenék...

Erős paprikát termesztenék otthoni felhasználás céljából. Mit kell tudnom hozzá? Igazából még semmilyen növényt nem termesztettem.

Figyelt kérdés

Szereztem egy csomag Naga Jolokia (ghost pepper, szellem chili) magot, gondolom ugyanazok vonatkoznak erre is, mint a legtöbb keleties erős paprikára. Természetesen nem most fogom őket elültetni, majd jövőre.


Ami érdekelne, és máshol nem találtam információt:

- szokták ajánlani, hogy locsoljam néha csalánfőzettel, mert tápanyagok vannak benne amik jók a növénynek. Na most ez mit takar? Az jó, ha megveszem bioboltban a szárított csalánlevelet, leforrázom, és ha kihűlt, meglocsolom vele? Mennyit tegyek egy liter vízhez?

- a paprika megszárítva mennyi ideig tartható el? Gondolom nem évekig. Nem veszít az erejéből?


Előre is köszönöm a válaszokat.


2013. aug. 22. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:

2 éve ültetettem elég gyenge arányba kelt ki... szép időbe elmentek sétálni egy nagyot jó nagy zacsival és kesztyűvel aztán szedtek csalánt :) Fogsz egy hordót beleöntöd amiket szedtetek rá a víz jó pár nap aztán néha jövet menet azzal meglocsolod őket.

Mi addig tartogatjuk a szárított paprikákat ameddig a következő szezonba már ismét lehet dézsmálni a termést..szóval 1 évig

2013. aug. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2013. aug. 22. 18:28
 3/7 A kérdező kommentje:
A gyenge arány mit jelent? Kevés volt a paprika? Növényenként kb mennyire számíthatok?
2013. aug. 22. 18:28
 4/7 anonim ***** válasza:

Soha nem volt erősségem a magról keltetés lehet az öntözési mániám miatt :D durván 30 magból 4 palánta lett. De annyi a lényeg,hogy semmi extrát nem igényelt szóval pont úgy volt kezelve mint a fűszerpaprika vagy a sima paprika és ugyan olyan helyre is lettek ültetve.

Most a nagy büszkeségeim a Bishop’s Crown más néven Püspöksüveg vagy harang paprika,szép nagyok lettek és tele terméssel ami virághoz hasonlít :) ez csak enyhén csípős

2013. aug. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én úgy fogom csinálni, hogy januárban virágfölddel teli tejfölös dobozokba fogok rakni 1-1 magot, ezeket házilag tákolt mini üvegházban az ablak alatt fogom tartani ameddig meg nem nőnek elfogadható méretűre, majd kiültetem a kertbe. Közben néha kapnak csalánfőzetet vagy tápoldatot.


Olvastam pár helyen hogy nehezen él meg itthon, ezért ilyen módszerrel kell csinálni, illetve aki így csinálja annak általában ki is kel. Talán próbáld meg ezzel a módszerrel, biztos nagyobb sikered lesz :)


Illetve egy utolsó kérdés: tudnál ajánlani valami paprikát ami nem ennyire extrém erős, de azért rendesen marja az ember arcát, és könnyebben megterem? :D

2013. aug. 24. 15:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálam annyi a baj,hogy jövet menet locsolgatom őket és túl sokat jövök megyek :D meg rettenetesen rossz minőségű földbe palántáztam mindent.

Hát édes pepperoni palántát vettünk a piacon,de helyette erős változatot kaptunk (el akartuk tenni így sokat vettünk és elég morcos lettem amikor elkezdett pirosodni mert én sárgára számítottam volna) + hagyományos erős paprikát is ültettünk...férjem szerint a pepperoni szerűség jobb mint a rendes erős paprika . Én nem eszek egyáltalán se csípőset se erőset így csak ültetem őket és véleményt nem tudok arról írni,hogy melyik mennyire erős stb

2013. aug. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi :)
2013. aug. 24. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!