Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 2 nagy cukkínit kaptam. Hogy...

2 nagy cukkínit kaptam. Hogy tudom felhasználni? (Fontos)

Figyelt kérdés
Anyum azt mondja hogy mivel 2 óriási cukkíni így nem jó rántva, töltve nem szereti a család), mivel hogy nagy a magja. De akkor hogy tudom hasznosítani? Köszönöm előre a válaszokat! :)

2013. aug. 18. 20:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én grillezném akár magában, akár pedig csirkenyárs részeként. Nagyon finom tud lenni!
2013. aug. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Keress ra a "cukkini carbonara" (angolul courgette carbonara) receptre, en ezt szoktam csinalni, nagyon jo. :)


pl:

[link]

[link]


Ha a cukkini karikak nagyok, negybe lehet vagni oket.

2013. aug. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a nagyot is ki szoktam rántani, esetleg kikaparom a magját, mint a töknek, ha túl nagy. Hosszában félbevágom, úgy kaparom ki, és ilyen vicces félkör alakú rántott cukkinik lesznek belőle. Ha aggódsz, hogy nem lesz jó, vágj le 10 centit az egyiknek a végéből (ezután is eláll még pár napig), és csináld meg a levágott kicsi részből próbaképpen.
2013. aug. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
nagyból inkább főzeléket érdemes csinálni
2013. aug. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
én le szoktam reszelni, besózom, mikor levet enged, akkor kinyomkodom, teszek hozzá tojást-lisztet-só-bors-fokhagyma-kapor-petrezselyemzöld és kisütöm olajban, ez olyan, mint a lepcsánka, csak nem krumpliból, de reszelhetsz hozzá azt is pluszba, mert a tök eléggé össze esik, ha levet enged nem sok lesz belőle
2013. aug. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Lereszeled tojás, liszt, sajt, fűszerek, esetleg sonka,

1 tálba mindent összekeversz

elökészitett tepsiben megsütöd.

2013. aug. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
40%
Tolts meg daralthussal.
2013. aug. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi rengeteg dologra használjuk a cukkinit nagy mennyiségben, rántani speciel nem. Az nem gond, ha nagy, annyi, hogy akkor nem eszem meg nyersen.

A főzeléket és a cukkinilepcsánt írták már. Mi lecsóba is teszünk, de leginkább zöldségcurrybe, amibe különféle zöldségeket dobálunk (répa, hagyma az alap, de rengetegféle jó bele), néhány gyümölcsöt is elbír (alma, körte, mangó), de az alapja mindenképpen a cukkini, ha mi készítjük :) Remek étel, egyrészt finom, másrészt remekül felhasználhatók a maradék zöldségek vagy a nagy mennyiségű cukkini. Krumpli is kerül bele, néha zabpehely is, úgy már magában is tudom enni, amúgy ugye rizs passzol hozzá. Curry helyett fűszerezhető máshogyan is, nálunk a tandori masala a nagy kedvenc, de akkor főtt tojásokat is kap az étel, valamint paradicsompürét és borsót, ezek a currynkben nem szoktak lenni (a borsó amúgy passzolna bele, de a tandorisba mindenképpen sokat rakunk). A cukkini alap ott is megvan :D

2013. aug. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
100%

fasírtnak. a www.mesterszakacs.eu oldalon nagyon finom a cukkinifasírt recept, az én családom imádta

B.

2013. aug. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%

Én így szeretem:


[link]

2013. aug. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!