Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kezdő, amatőr borásznak...

Kezdő, amatőr borásznak melyik szőlőfajták közül érdemes választani?

Figyelt kérdés
Csak a szőlőfajta érdekel egyenlőre!
2013. szept. 17. 14:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Attila, Izabella...

Már ha az igénytelenségüket és ellenálló-képességüket kérdezted. Ezek évi 1 permetezéssel is elvannak. Az igényesebbeket áprilistól augusztusig 2 hetente kell permetezni ha szakszerűek akarunk lenni.

2013. szept. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Legjobb ha magad választod ki.Döntsd el fehér vagy vörös bort szeretnél.Az ATTilát nem is merem de az Izabellát nem ajánlom mert az direkt termő a borát komolyabb emberek nem nézik sokra az ilyen szőlőknek.Bár igaz az izabellára hogy finom illatos szőlő nekem is van 2 tőke az egyik kb 15 négyzetmétert beborít az alá szoktunk kiülni.Permetezni nem kell.A bora illatos finom. De mint írtam direkt termő és ezt nem sokra tartják manapság .1-2 tőkét tarthatsz de ne erre alapozd a borászkodásod.Nekem is van otellóm ami szintén direkt termő 2 sor lugas most ősszel telepítek helyette kékfrankost. Az otellót se tartják sokra de mikor telepítettem még ezt nem tudtam.Már rég meg van de most lecserélem . Nézelődj a szőlőfajták között. és a tulajdonságaik alapján válassz.Én innen választottam: [link] Ha rákattintasz a fajtára megláthatod tulajdonságait.
2013. szept. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!