Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy 4 fős családnak ha önellát...

Egy 4 fős családnak ha önellátó szeretne lenni hány nm2 / hektár földterületre lenne szüksége? (házat leszámítva)

Figyelt kérdés

2013. szept. 19. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Szomszédom a 10 ha földjéből él családi gazdálkodásban, úgy hogy a szülei nyugdíjasok. Természetesen kapja a föld alapú támogatást is, sőt tulajdonképpen csak az a pénz szokott megmaradni, így valójában abból él.
2013. szept. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
attól fögg hogy mire érted hogy önellátó
2013. szept. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
csak akkor lenne haszon rajta, ha vannak gépeid, értesz a gazdálkodáshoz, tudod öntözni, és az időjárás is jó.
2013. szept. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kb 5x annyit kell termelni mint amennyit megeszel, mert van rezsi, van kocsi, nyaralás stb is a világon, nem csak kaja. Attól is függ mit vetsz feleslegbe. Nem mindegy, hogy búzát - amivel nincs gond - és terem 4 tonnát hektáronként, ami kb 120 e ft, vagy fokhagymát, petrezselymet amiből 1-1,5 milát is kihozhatsz. Persze a búzát könnyebb eladni.
2013. szept. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Nekünk 1OO ha körül van. Megèlünk, futja sok mindenre, de sokat kell dolgozni vele. Ràadàsul vannak nagy buktàs èvek is. Pl elfagy, elviszi a vìz, elveri a jèg. Ebbõl az idèn is jutott.
2013. szept. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a 4fős család elél, azt úgy értettem, hogy van jövedelemforrás, itt csak az élelmiszerre (zöldég-gyümölcs, egy kis gabona (állattartás nem, max csirke), hogy ezek úgymond tényleg bio-k legyenek, meg érettek, stb....

Így mekkora föld terület kéne? (eladásra nem szánok semmit!)

2013. szept. 20. 23:01
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Jaa, akkor nem sok. Mi 800 nm-en mindent megtermelünk a krumplitól a paprikán át a csemegekukoricáig a szokványos zöldségek mellett. Szorozd meg kettővel és kész a kaja télire is. Persze van trágyázás, komposztálás és vetésforgó is. És van amit ősszel is meg lehet termelni, mint a hagyma, retek, saláta, borsó.


Az, hogy az állatok gabonáját is meg akarod termelni, főleg kukoricát, ezt ki kell számolni állatra, termésátlagra. Nagy területen és sok állatnál könnyebb mint 20-30 csirkére.

Szerintem 300-400 nm-nyi kukorica elég egy kis háztáji baromfizáshoz. A felét úgyis levágod félúton.

Tehát egy 2000 nm netto terület elegendő még gyümölcsfákkal is megtűzdelve. Gondolom a barack- és szilvalekvárt sem hagynátok ki és a diófa, mandulafa is életmentő. stb stb.

2013. szept. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem 8000nm van a ház mellett, + egy kis akácos, meg egy fenyves, de kb 3000 nm az, amit ténylegesen használunk. (Ebben benne van a baromfiudvar is.) A többi kaszáló.
2013. szept. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az üzenet küldője: hokusz***

Az üzenet címzettje: Harkonnen

Az elküldés időpontja: ma 12:08

Az üzenet oka: A kérdésre írt válasz: Egy 4 fős családnak ha önellátó szeretne lenni hány nm2 / hektár földterületre lenne szüksége? (házat leszámítva)

"Szomszédom a 10 ha földjéből él családi gazdálkodásban, úgy hogy a szülei nyugdíjasok. Természetesen kapja a föld alapú támogatást is, sőt.."

Az üzenet témája: 10ha-ból megélni

Az üzenet szövege: Szia!


Írtad,h a szomszédod 10ha földből él, pontosabban a támogatásból, ami kb. 10x70=700e Ft. Ebből pedig nem lehet megélni. Dolgozik mellette? Szerinted hogy lehetne 10ha-ból megélni? Nekem is ennyi van kb.


Nem tudom, hogy a szomszéd hazudik-e vagy sem, én nem értek hozzá! Állítólag az aratás után minden pénzt befizetett a TSZ-nek a gépmunkákra, de most várja a föld alapú támogatást, ami 3 millió Ft, és tulajdonképpen ebből él. A 10 ha földet is ő mondta.

2013. okt. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
10 ha már közelít ahhoz,amiből azért már meg lehet élni. Pl 10 ha fokhagymából már simán,de 10 ha kukorica is nagyon sokat tud hozni. Az állami támogatás nagyjából kifutja a beművelést,még akkor is,ha művelteted a földet.
2015. máj. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!