Kezdőoldal » Otthon » Kert » Benzinmotoros láncfűrész 20...

Benzinmotoros láncfűrész 20 ezer ft alatt. Milyet érdemes venni?

Figyelt kérdés

Egy példa: [link]


Ha van valakinek jó tapasztalata valamelyik olcsó fűrésszel, akkor megoszthatná velem, hogy melyik az és hol érdemes venni. Okoskodókat nem kérek! Tisztába vagyok vele, hogy a Sthill és a Husqvarna a király, de arra amire nekem kell, nem érdemes 100 ezret költeni. Napokban kivágattam néhány fát és 3500ft/tankért vágta ki a fűrészes, ami azt jelenti, hogy 5-6 tank árából már vehetnék is egy fűrészt (kb. ennyi munka lenne még itt a házkörül), tehát "ingyen" lenne egy fűrészem. Azért nem lenne hátrány, ha többet is kibírna. Évi 1-2 tankot kellene csak vágnom, tehát nem érdemes beruházni profi gépre. Válaszokat köszönöm előre is!



2013. szept. 22. 01:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%
Ez esetben vásárokban is szétnézhetsz, ott a 20 ezret letudod vinni akár 14-re is. Csak az a lényeg, hogy ott a helyszínen próbáld ki könnyen indul-e, kipörög-e rendesen, nincs-e neki fura csörgő hangja stb.
2013. szept. 22. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
54%

Igazad van, de akkor ez nem azt jelenti, h akkor a legszarabbat kell megvenni(lehet el se jutsz vele oda, h 6 tankkal felvágj.

Egy tízest rádobhatnál(csak egyszer kell megvenni) és akkor tudsz venni Oregon márkájút, az elég korrekt.

Vásárban meg szerintem ne vegyél, mert nincs garancia, ha jól tudom.

2013. szept. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
54%
Esetleg még a használt, pár éves jöhet szóba. Volt már Tacskós meg 3 betűs barkácsáruházas olcsó fűrészem. Alig indultak, csörögtek-zörögtek (gondolom nem túl magas órabérért szerelik össze őket) És úgy 3-4 tankig működnek normálisan. Azóta vettem egy középkategóriás Stihlt és tökéletesen működik, lassan a 20. tankkal.
2013. szept. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Fuxtec ***** válasza:
33%

Hello!


Nézz szét itt:


www.fuxtec.hu

2013. szept. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

# 1. Én is ilyesmire gondoltam, van is olyan ismerős árus, aki évek óta heti 2 alkalommal árul a helyi piacon ilyesmiket viszonylag olcsón, sőt, még egy használt cikkes is, ő még garanciát is ad rá pár hónapot.


# 2. Véleményem szerint az is ez a kategória, csak nagyobb árréssel dolgoznak, mivel nem feketén árulják, így áfa és egyéb költségek rakódnak rá.


# 3. Ezt az opciót is figyelembe vettem, de egy elfogadható állapotú használt Stihl 50 ezernél kezdődik, 20-30-ért már nagyon leharcolt fűrészt lehet venni, vagy 30 cm-est, de azt nagyon picinek tartom.

Azért kérdeztem a tapasztalatokat, mert hallottam ilyen városi legendát, hogy pl. valamelyik no name géppel 2 éve tuskót vágnak, ami egy fűrésznek a legnagyobb terhelés. Árulnak kínai, lengyel, román, osztrák gépeket (persze tudjuk, hogy hogy osztrák...). Csak jó lenne tudni, hogy melyik az a "legendás" fűrész.

Köszönöm a válaszokat!

2013. szept. 22. 10:54
 6/21 A kérdező kommentje:
#4. Köszönöm! Valami ilyesmi lenne jó max. 20-ért. :)
2013. szept. 22. 11:09
 7/21 A kérdező kommentje:
# 2. Gugliztam picit és az Oregont jónak tartják, úgyhogy visszavonom azt, hogy a kínai no name kategóriába tartozik.
2013. szept. 22. 11:25
 8/21 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem jobban jársz ha veszel egy elektromost,igaz a kábel miatt korlátozott a vágás ,de a ház körül tökéletes.
2013. szept. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Annál azért komolyabb teljesítményre van szükségem. Egy 80-90 cm átmérőjű diófatörzzsel is meg kell küzdenem és a 30-40 cm-es ágaival. Utána már lehet, hogy megfelelne. Amúgy köszönöm az ötletet!
2013. szept. 22. 19:59
 10/21 anonim ***** válasza:
39%

A vásárokban ,bolha piacokon lehet venni nagyon jókat,még márkásak is.Bőven ár alatt,csak hogy szabaduljanak tőle .

Az enyémet is tavaly lopták el,egy betörés alkalmával .

Már gondolom pihentették eleget,és árúlják is valahol.

Sok ilyen van ,amiről nem tudnak származási papírt felmutatni .

2013. szept. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!