Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van valamilyen rendelet arra...

Van valamilyen rendelet arra nézve, hogy vasárnap a kertünkben nem lehet bográcsozni (tüzet gyújtani)?

Figyelt kérdés

Gondoltuk kihasználjuk még a jó időd és bográcsoztunk vasárnap. Egy idő után, előszőr csak átkiabált a szomszédasszony, majd telefonált és minősíthetetlen hangnemben - kiabálva közölte, hogy feljelent minket!

Nem is akarta elhinni, hogy főzünk, gondoltam átviszek egy tál ételt, hátha megnyugszik.


2013. szept. 23. 12:16
 1/7 kovpet ***** válasza:

Az önkormányzat írhat elő ilyet, de az általában a gaz égetésére vonatkozik. A bográcsozáshoz való tűznek nem nagyon kell füstölnie, ha jól csináljátok.

Nem lehet, hogy a füst a szomszéd felé szállt sokáig? Esetleg ki volt neki teregetve és moshatott újra?


Szerintem beszéljétek meg vele, kár lenne ezért összeveszni. A tál étel jó ötlet. Feljelenteni meg fel tud ugyan, de (ha nem a sokadik eset), akkor nem lesz semmi belőle. Főleg, hogy nem hívott rendőrt, így bizonyítania sem lenne egyszerű.

2013. szept. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk kedden és pénteken van tüzelő nap... szallonátsütni,bográcsozni stb simán bármikor lehet,de ágakat,leveleket stb stb csak azokon a napokon szabad égetni.
2013. szept. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Már miért ne bográcsozhatnátok a saját kertetekben? Nincs semmilyen jogalapja a szomszédasszonynak arra,hogy feljelentsen.
2013. szept. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha valahol tüzgyújtási tilalom van akkor az mindenféle nyilt külsö tüzre vonatkozik. Bográcsozásra is.

Az ilyen tilalmat az önkormányzat adja ki. Ès lehet egyik napról másikra is, mert pl nagy szárazság idején egyböl érvényes lehet egyik napról másikra is.

Mondjuk nekem is fura, hogy bogrács tüz, hogyan lehet nagy füsttel járó.

2013. szept. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem volt szárazság - így tilalom sem. Nem füstöltünk, nem égettünk leveleket és ez volt az első amiért szólt - lassan 2 hónapja lakunk itt és szinte minden hétvégén vagy grilleztünk, vagy bográcsoztunk. Most ezt is a fejünkhöz vágta. Szerintem csak unatkozott. Ja és teregetve sem volt. Elég nagyok erre a kertek, tehát nem hinném, hogy az egész kertjét telefüstöltük. Nyugdíjas, ráérő nő - ezt utána tudtam meg.
2013. szept. 23. 23:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Kitartást a szomszédhoz :)))))))
2013. szept. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kovpet ***** válasza:

"és szinte minden hétvégén vagy grilleztünk, vagy bográcsoztunk"


Lehet, hogy ez volt a baja. Ezt meg is tudom érteni azért.

Olyan ez, mint egy házibuli. Egyszer-egyszer elmegy, de ha gyakran van, akkor zavaró.

2013. szept. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!