Kezdőoldal » Otthon » Kert » Létezik olyan (jog) szabály,...

Létezik olyan (jog) szabály, amely szerint vasárnap délután nem lehet füvet nyírni? Pest melletti településről van szó.

Figyelt kérdés
2010. jún. 20. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Ha az Önkormányzat adott ki ilyen rendeletet,akkor lehetséges.
2010. jún. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindig a helyi Polgármesteri hivatal ad ki ilyen rendeletet,tőlük kel megkérdezni,hogy nálatok van e .
2010. jún. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (buda melletti település) egész vasárnap tilos, meg van szabva a tűzgyújtás napja... elég sok minden. Nézd meg az önkormányzat szabályozását
2010. jún. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utánanézek.
2010. jún. 20. 21:25
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
tényleg kérdezd meg. mondjuk budapesten és a környékén ez egy vicc. vidéki városban élek, itt vasárnap reggel mindenki füvet nyír, ilyenkor érnek rá az emberek. és senkit nem zavar. pesten meg jóformán azért is engedélyt kell kérni hogy tüsszenthess egy hangosabbat külöben neked esik egy rakás bunkó szomszéd. itt esten jóformán a lakás munkáit nem tudom megcsinálni, mert hétvégén nem lehet hétköznap dolgozok. vicces. toleranci egy gramm sincs itt senkiben.
2010. jún. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Holnap felhívom az önkorm.ot, mert a honlapon nem találtam ilyen rendeletet. Szerintem is vicces lenne, főleg ilyen esős időben, amikor az ember örül hogy egy fél napig éppen nem esik. A fű meg nő mintha húznák. Nálunk egy csomóan nyírnak vasárnap du, de nekünk sajnos itt pattog egy nyugdíjas (a többi szomszédnak vajon miért nem szól???).

Persze ha nincs rá jogalapja nem érdekel, legfeljebb feljelentem zaklatásért ha sokat piszkál. Viszont nem szeretnék szabálysértési bírságot kapni, ha mégis van ilyen szabály. Reggel kiderítem!

2010. jún. 20. 22:14
 7/9 anonim ***** válasza:

nálunk szombaton és vasárnap déli 12-től du. 4-ig nem szabad füvet nyírni és más zajkeltő tevékenységet folytatni sem.

ez szerintem normális, mindenkinek joga van hétvégén ebéd után csendben pihenni. kisgyermeknek és felnőttnek, idősnek egyaránt.

2010. jún. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom létezik-e de szerintem az mindenki felérheti ésszel, hogy vasárnap mondjuk fél 1-kor nem kezd el füvetnyírni. Egyszer-egyszer belefér, mert éppen máskor nem ér rá, de mellettünk is lakik egy szomszéd, aki folyamatosan rögtön ebéd után állt neki berregtetni a fűnyírót, kb. másfél órára. Egy héten egyszer tudunk mi is ledőlni aludni egy kicsit. Nyírja le 3-4 óra után. Meg is volt sértődve, amikor az egyik szomszéd, már nem bírta, és rászólt. Ja, és nyugdíjas a szentem, tehát bármikor lenyírhatná. Ez nem szabály kérdése, hanem intelligenciájé.
2010. jún. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Kiderült hogy nálunk nincs semmi ilyen szabályozás.


A józan ész szabályait betartva nyírtunk tegnap, du. fél 5-től fél 6-ig. Nálunk is kisgyerek van, uh az ebéd után szóba sem jöhet, meg amúgy is osztom hogy mindenkinek joga van pihenni kora délután. Nem is dolgozunk vasárnap ha lehet, de most az egyszer így alakult, nem azért mert egészen odáig a hátsónkat vakarásztuk, és ezt a szomszéd is látta...


Viszont az is nonszensz, hogy valaki önkényesen "szabályzatokat" alkot és megpróbálja azt rákényszeríteni a környezetére. Nem tud több száz dolgozó ember néhány nyugdíjas életritmusához alkalmazkodni.

2010. jún. 21. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!