Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy kb 35 méteres fenyöfán...

Van egy kb 35 méteres fenyöfánk nem szeretnénk ki vágni mert nagyon szép. Szerintetek kidôlne, ha jönne egy nagy vihar?

Figyelt kérdés
2013. nov. 5. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Több eset lehetséges:


1. kidől gyökerestül

2. félbetörik

3. kimozdul


egyéb hozadék lehet:


A) az ingástól megrepeszti a ház alapját a gyökérzet, ha a ház elég közel van

B) rádől a házra, vagy a szomszéd házára, autójára


A fenyő gyökere nem mélyre törő, hanem a föld felszíne alatt alig pár méterrel vízszintes irányba halad.

2013. nov. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen kozel van a hazhoz. akkor muszaly kivàgni, mas megoldas nincs?
2013. nov. 5. 23:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Hogy válaszoljak is. Igen, kidőlhet, ami esős időben, átázott talajban elég jó eséllyel megtörténhet. Engem ettől jobban aggasztana az, hogy a gyökerei a szélben mennyire mozgatják a talajt. A szomszédban is vannak 15-20 méteres fenyők a házától 4-5 méterre. A ház alapja, fala több helyen már meg van repedve és vizesedik a fala. Szerintem összefügg, mert csak azon a fronton van a probléma ahol a nagy fák vannak.
2013. nov. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szép a fenyőfa, de nem lakóházak közé való ekkora méretben. Ha egy hatalmas diófa lenne, akkor nem lenne ekkora kidőlésveszély, mert más a gyökérzete és más a kilengése is.


Én kivágnám és odaadnám az Ország fájának karácsonyra. :)

Alatta már úgyis kipusztult minden.

2013. nov. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 dirtboy ***** válasza:

merre felé laksz kérdező?

csak mert én vállalok ilyen vágásokat ha a közelben laksz akkor velem jól jársz nem szoktam drágán vágni.

2013. nov. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez több dologtól is függ.


Milyen fenyő? A lucok például hamarabb kidőlnek, mint egy erdeifenyő, aminek a gyökere akár 6 méterre is lemehet.


Egészséges a fa? A beteg nyilván hamarabb megadja magát.


Milyen a talaj? Agyagos talajon kisebb az esélye, hogy kifordul, mint homokon.


Szabad állásban van? Ha van, ami felfogja a szelet, akkor nyilván jobban fogja bírni.


Szerintem amúgy nincs okod aggódni, ha egészséges a növény. 35 méteres fa nem pár év alatt nő meg ekkorára. Eddig is voltak nagy viharok, és ha azt kibírta, akkor egész odáig nem lehet gond, amíg nem kedz el száradni, betegeskedni.


(egy erdész)

2013. nov. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 citromfűlevél válasza:
Megvan még a fa?
2020. dec. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!