Kezdőoldal » Otthon » Kert » Másfél hete behoztam a virágzá...

Másfél hete behoztam a virágzás előtt álló klíviámat az erkélyről. Két gyönyörű nagy tőkocsánya van, és tápoldatoztam is, hogy magasabbra nőjenek. De tegnap észrevettem, hogy sárgul egy levele, ma meg két másik is. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Biztos, ami biztos alapon kimostam a földjéből a tápoldatot, mert lehet az volt a túl sok neki. Most jó ideig nem fogom megöntözni, hogy nehogy kirohadjon. Szerintetek mit tehetnék még? Ha nem a táp túladagolása, akkor mi lehet a baja?

2013. dec. 4. 15:12
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Na, hogy legyen folytatás is: Akkor még szép volt a klíviát egészen 2020. nyaráig. Az utolsó virágzása 2020. elejére esett. 2020. nyara Medárdosan esős volt, és sajnos az erkély sarkán ez el is érte, kirohadt, és haldokolni kezdett. Próbáltam kikezelni kétféle gombaölőszerrel is, de nem jártam sikerrel, úgyhogy végül 2022. november elején kidobtam. Viszont még 2018 tavaszán beporoztam a virágait, amiből több mint egy évvel később magjai lettek, és azokból mostanra 4 virágzóképes új klíviát neveltem fel.
jan. 16. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!