Kezdőoldal » Otthon » Kert » Amarillisz kérdés, elrontottam...

Amarillisz kérdés, elrontottam a virágoztatást?

Figyelt kérdés

A hagyma nyáron kertben volt, őszre felszedtem, sarjhagymákat leválasztottam róla és kb 3 hónapra papírzacskóban föld nélkül hűvös helyen pihentettem.

Decemberben földbe ültettem (előtte beáztattam langyos vízbe is), belocsoltam, sötét, de meleg helyre tettem a cserepet.

Azóta nem locsoltam, a föld teljesen kirepedezett, már látszik a gyökér is itt-ott... (ez normális? de mindeütt ezt javasolják, hogy nem szabad öntözni).

Pár napja oldalt megjelent egy zöld hajtás, azt hittem, virágszár (mert az jön oldalról), ezért ma végre megöntöztem. És sajnos csak most vettem jobban szemügyre, hogy lehet inkább ez egy sarjhagymának a levele lesz, mert 2 levélkének a csúcsa ez, szét tudom hajtani őket, szóval nem olyan ducibb virágkezdemény, ahogy írják...

Kérdéseim:

1. Létezik, hogy kb 4 hét alatt hozott egy új sarjhagymát?

2. Ha ez a hajtás a sarjé, akkor fő hagymából elvileg még nem hajtott semmi - van rá még esélyem így, hogy ezek szerint idő előtt megöntöztem? Mit tegyek?


köszönöm előre is!


2014. jan. 4. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Túl meleg helyre ne tedd.Fedd le valamivel ami sötétben tartja a hagymát.Ezt nevezik süvegelésnek .Ekkor bújuk ki a virágszár és nem a levelek hajtanak nagyra .
2014. jan. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A virágszár nem teljesen oldalról jön, mint a sarjhagyma levele, hanem egy kicsivel a csúcs mellől.

A sarjhagymák fokozatosan fejlődnek a hagyma belsejében (oldalt), és ahogy lekopnak a hagyma barna fedőlevelei, úgy kerülnek szabadba, onnantól lesznek külön állóak. Kiszedéskor valószínűleg még el volt bújva, ami most kihajtott.


A hagymában lévő bimbókezdemény az öntözés hatására gyakran elhal, de nem feltétlenül. Tartsd szárazon, hátha még kijön.

Addig egyébként nem kellett volna öntözni, ameddig nem nő legalább 2-3 cm-esre a bimbó látható része, azaz nem tudod teljes bizonyossággal, hogy bimbó lesz.


A sötéten tartás nem befolyásolja a virágzást. Ez arra való, hogy a bimbó megjelenése után a virágszár magasabbra nőjön. Egyes fajtáknál, nem soknál, a virág csak egész rövid száron fejlődik, ha sok fényt kap.

Mint itt: [link]

2014. jan. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Süvegelésről én is azt olvastam, hogy nem feltétlen kell, és én elég sötét helyre tudtam tenni a cserepet, a házunk hőközpontjához, ahol a padlófűtés csövei összefutnak, így megvan a kellő meleg is.

Többet most megint nem öntözöm, meglátom, lesz-e még virág.


Köszönöm a válaszokat! :)

2014. jan. 5. 18:39
 4/4 anonim válasza:
Ha elülteti az ember, akkor csak egy loccsintást kapjon, hogy a föld összetömörödjön! Utána csak akkor locsold, ha már látszik a bimbója!
2018. aug. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!