Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csináljak a majomkenyér...

Mit csináljak a majomkenyér fámmal? Nyáron kint volt az udvarom és nagyon szép lett. Viszont mióta behoztam folyamatosan fonnyad és hullik a levele.

Figyelt kérdés
2009. nov. 30. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:

hogy fonnyad? szárad el, vagy eccerűen csak megsárgul és lehullik?

ha megsárgul és lehullik, akkor túl van locsolva.

mikor a növények új helyet kapnak, akkor békén kell őket hagyni, és kevesebbet locsolni, h megszokják az új környezetüket.

2009. nov. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem sárgul, hanem mintha aszalódna, beráncosodik és leesik. Már bent van kb.2hónapja, direkt nem is mozgattam, de már alig van levele, pedig olyan szép dús volt. Valamit segítsetek, mert egy nagyon kedves emlék nekem és nagyon ragaszkodom hozzá.
2009. nov. 30. 15:02
 3/8 anonim ***** válasza:
mikor bevittem az enym is hullajtott kicsit, de megállt aztán. lehet hogy túl meleg helyen van, én erkélyajtóhoz tettem, ahol szoktam szellőztetni. meg ilyenkor kevesebb víz kell neki. esetleg próbáld meg a tápoldatot.
2009. nov. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

kevés locsolás, közepes fény

Ez tuti recept.

2009. nov. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

kevesebb locsolás mindenképp.

nézd meg a törzsét h nem e puhább. ha igen akkor kezdj el aggódni, mert túlvan locsolva és könnyen meghalhat.

hűvősebb helyre kéne tenned, valószínűleg túl melege is van. és kapjon több fényt.

2009. nov. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Enyém még most is kinn van,a fagyokig ne hozd be,de ne locsold.Télen csak minimális víz,a leveleire spriccelj vizet az is elég neki,és hűvös levegő.Ha az összes levele lehullott akkor valószínűleg a gyökere elrohadt,vége a növénynek.
2009. nov. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
vidd ki
2010. jan. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos kb.2 hét alatt az összes levelet ledogbta és az ágai is egyszerűen leestek. Én ilyet még nem láttam. Most a cserépben a földet meghagytam úgy ahogy volt, még egy pici ágmaradvány van, meg hátha a gyökerek valami csoda folytán életre kellnének........ Öntözni meg már nem is merem. Rakjam így vissza ki az udvarra? De bent sem volt olyan meleg helyen. Nem tudo mi történt vele, de iszonyúan elkeserített....
2010. jan. 21. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!