Kezdőoldal » Otthon » Kert » Igen kicsi veteményeskertbe...

Igen kicsi veteményeskertbe (kb.70 nm) mit érdemes ültetni?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanokra gondoltam, mint a petrezselyem, zeller, sárgarépa, mert ezek ugye nem nagy helyigényűek, de kellene még pár ötlet.
2014. febr. 19. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha ásni meg gondozni kell nem kicsi az, főleg, ha mint én csak hétvégén jut ki.

Holnap vetem el a paradicsommagjaimat, ami majd megy ki április közepén, tavaly volt 30 tő befőző, de vettem paradicsomfát is, ezt javaslom Neked is, de készülj 2 m feletti karóval, és sok termés jön le rólA. Befőzésre került vagy 40 üveg paradicsom. Lassan vetjük a borsót is.

2014. febr. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ilyen kicsi helyre a futó tökön és a burgonyán kívül bármit érdemes. A kis helyigényű növényeket(hagyma, retek, répa) lehet ikersorokba is vetni, ültetni. Az azt jelenti, hogy amíg egy kiskapa legalább 15-18 cm távra tud húzni egy sort a meglevő mellé, hogy azt ne temesse be, addig egy ikerkapa akár 10 centire is tud sort kreálni.

Itt a kép a saját műszerről egy gereblyéből képezve (fokhagymára állítva): [link]


Aztán egy helyre - ha jól trágyázott akár - 3x is ültethetsz egy évben: pl. hónaposretek - uborka- saláta vagy borsó-cukkini-őszi retek

2014. febr. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Növénytársításokkal, jó hely kihasználással és jól trágyázott talajban elég sok mindent lehet egymás mellett termeszteni.

pl. Komposzt tetején nevelkedett cukkini egész évben ellátta az egész családot. Sajnos túl sokat is termett, mert következő évben már nem kívánta senki se.

Sárgarépa, petrezselyem, hagyma jó társnövények... pl hagymát lehet közelebb vetni a répához, mire elindul a növekedésben a répa, addigra jó eséllyel már az "újhagymát" fel is szedtétek mellette és lesz helye a répának. (retek, saláta szintén rövid idejű helyére lehet rakni palántákat. )

Szóval sok minden elfér csak át kell gondolni.

2014. febr. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!