Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell metszeni a szőlőt...

Sün!! kérdése:

Hogyan kell metszeni a szőlőt az első két évben?

Figyelt kérdés

Sziasztok


2012 őszén ültettem kisebb mennyiségű Blauburger szőlőt. 2013 tavaszán nem metszettem meg egyáltalán, most tervezem először, érdeklődnék először is, hogy kellett volna már az első tavaszon metszeni két rügyre?

Hogy lássak neki, metszem most vissza két rügyre a szőlőt és a következő évben hagyjam meg az egyik vesszőt törzsnek?


Előre is köszönöm a hozzáértő segítő szándékú válaszokat! :)



2014. márc. 12. 15:27
 1/3 Galea János válasza:

hát igen, első évben vissza kellett volna metszeni egy rügyre (persze fajta növekedési erélyétől is függ, blauburgert nem ismerem).

És igen, én most két rügyre szépen visszametszeném.

A szálvesszőből kialakítandó törzzsel addig várnék amíg elég izmos vesszőt képes nevelni a tőke ...

2014. márc. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az előző válaszadóval teljes mértékben egyet értek! az első évben kellett volna a metszést elkezdeni. Azzal is egyetértek, hogy az idén 2 rügyre feltétlenül vissza kell vágni. Továbbiakhoz tudni kellene, hogy milyen művelési módot, formát akarsz kialakítani - így látatlanba nem akarok tanácsot adni. Viszont nagyon sok és jó szőlészeti szakkönyv van (én legjobbnak tartom: Prohászka Ferenc - Szőlő és a bor c. könyvét)Mivel ezek a könyvek ára több ezer Ft. - szerintem könyvtárból is ki kölcsönözhetők, vagy az interneten nézelődj.
2014. márc. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Elég erősek a tőkék szerencsére, azt nem tettem hozzá, hogy két vesszőt hagytam rajta, a többit természetesen tőből lemetszettem tavaly, csak a két rügyre visszametszés maradt el, ahogy olvasgattam hibásan, de legalább már ezt is megtanultam :)


Ernyőművelést szeretnék majd. 10-15 éve szőlőt metszek már egy ideje, csak az ilyen jellegű ismereteim voltak kissé hiányosak. Köszönöm a válaszokat és a könyvtippeket.


Egy újabb kérdés akkor: mivel elég kicsi a sortávom, max 1,5 méter lehet nagyon magasra nem akarom engedni őket. ha 1 méter magasan van a kartartó huzal, alatta 40 centivel egy szimpla ill felette 40-40 centivel páros huzal, az úgy jó választás lehet?


köszönöm előre is, aki segít véleményével

2014. márc. 14. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!