Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Háború a szomszéddal, mit tegyek?

Háború a szomszéddal, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Panelban lakom, pár napig itt vannak a fenti szomszéd unokái, akik egész nap rohangálnak, üvöltenek, nem lehet megmaradni. Több szomszédot is zavarja, de csak én mertem szólni. Elsőre szépen, kultúráltan. Nekem esett, még én vagyok a hibás, meg felháborító, hogy megmondom, hogyan neveljék a gyerekeiket. Bírjam ki, pár napig vannak csak itt. Mit tegyek? Nagyon ideges lettem, hogy én normálisan kezdtem el beszélni velem, ő meg legjobb védekezés a támadás alapon nekem esett.

Csak félek, ha valami kicsinyes játékba kezdek (pl hajnalban direkt felébresztem stb), ő is rátesz egy lapáttal és véget nem érő harc lesz belőle.


2010. dec. 21. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Ha néhány napig maradnak, akkor tényleg erőt kellene venned magadon, ugyanakkor a szomszéd is elmesélhetné a gyerekeknek, hogy nem a szabadban, kertben vannak, alattuk laknak és minden lehallatszik. Sajnos, ha ilyen kultúráltalan, ostoba emberek a szomszédaid, valóban meg kell fontolnod, hogy belemész-e egy esetleg véget nem érő harcba. De az is lehetséges, hogy a többi szomszéddal összebeszéltek, és egyik nap az egyik, másik nap a másik szól nekik, hogy próbáljanak meg viselkedni. Akár az unokák távoztával is meg lehet jegyezni, hogy milyen hangosak és zavaróak voltak.
2010. dec. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

logikus inkább elhallgatni és végig szenvedni szerintem.:)

megértem h. idegesítő meg minden és nem is illik.Panelban...azért elkéne egy kis tisztelet egymás iránt: D És nem hinném,hogy felnőtt ember így visszaszól.Ezen nem megsértődni kell,főleg ha kultúráltan kérted meg..de mivel ennyin megsértődött szerintem ha elkezdenéd az lenne belőle,hogy nem is fogja abba hagyni :) te szívnád meg..inkább halgass és bírd ki pár napig..Nappal pedig ha teheted lépj le és kapcsolódj ki : D az éjszakát meg átvészeled valahogy: )

2010. dec. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
A szomszéd nője mindig zöldebb alapon szúrjál ki velük ott, ahol csak tudsz. Az mindig beválik, ha elkezdesz hajnalban fúrni!
2010. dec. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

Nekem is vannak gyerekeim: hidd el, a gyerekek állandó rohangászásával nem lehet mit csinálni!


Amikor a gyerekeim 4-5 évesek voltak, akkor egy olyan társasházban (nem panel!) laktunk, ahol minden apró nesz áthallatszott mindegyik szomszédhoz...

A gyerekeim állandóan futva közlekedtek, nem kötözhettem le őket, de kész idegbeteg voltam, hogyan tartsam csendben őket, hogy a szomszédokat ne zavarjuk?!


Aztán szerencsésen sikerült elköltöznünk egy régi nagy vastagfalas házba, ahol egyetlen falszomszédunk sincs.

Ez mindannyiunknak megnyugvást jelentett.


Szóval, ezzel csak azt szerettem volna leírni neked, hogy hiába szidalmazod a szomszédod, nem kötözheti le az unokáit, semmit nem érsz el vele, ha összevesztek...


Légy egy kicsit megértőbb (bármilyen nehéz is), ez a pár nap bosszankodás megéri, hogy a szomszédaiddal jó viszonyban legyél, ki tudja, mikor lesz szükséged az ő megértésére?!


Lefogadom, hogy a szomszédodat is idegesíti a gyerekzsivaj, csak neki az unokáiról van szó....


És tényleg, egy ilyen apróságból évekig tartó háborúskodás kerekedhet, sőt a többi lakó is pártokra fog szakadni, több ellenséget is szerezhetsz magadnak...

2010. dec. 22. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

"...A szomszéd nője mindig zöldebb alapon szúrjál ki velük ott, ahol csak tudsz. Az mindig beválik, ha elkezdesz hajnalban fúrni!..."


=======================================


Csakhogy a Házirendben a barkácsolás, fúrás-faragás ideje meg van szabva, a gyerekek rohangászása viszont nem!


Ha a Kérdező most bosszúból olyat csinál, ami a Házirendbe ütközik, akkor őt jogosan fogják megbüntetni.

2010. dec. 22. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Fúrni? Én? Ilyenkor? Hülye maga? Minek csenget hajnalban különben is? Alszunk!
2010. dec. 22. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Egy csákányt beleállítasz éjjel az ajtajába és ott hagyod...
2010. dec. 22. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%

Tűrd el, mást nem tudsz tenni.

Nem kellett volna panelba költözni...

2010. dec. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

:-) Ez mekkora..átérzem a helyzeted. MI csak 2 emeletesben lakunk, de ez is káosz.

A múltkor elkapott az egyik öregasszony, hogy miért borigatjuk ki a csikkes dobozt, mit képzelünk, majd jól megver minket, stb--stb..egy napig magunkhoz se tértünk a férjemmel, azt se tudtam miről beszél..de ő látta,hog ymi voltunk..Na utána miden nap úgy mentünk le a lépcsőn, hogy amikor az öregasszony ajtaja elé értünk, jó hangosan elkezdtem kiabálva mondani.." Hogy Norbi..nézzük már meg, hogy megint felborítottuk-e a dobozt, míg aludtunk, mert biztos vagyok benne, hogy este kimásztam az erkélyről csak ezért. És ezt minden nap, jövet menet, sokszor még az erkélyen állva is ezt csináltuk. Eltelt 3 nap és bocsánatot kértek..még kezet is fogtunk..

2010. dec. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.igazatok van. inkább megpróbálok akkor nyugton maradni, a saját érdekemben.


aki azt írta, nem kellett volna panelba költözni, annak üzenem, hogy ha ennyi pénzem volt, nem több mégis mit kellett volna csinálnom?????te is kb olyan szinten lehetsz,mint az idióta szomszédomék.

ha megtehetném hidd el nagy családi házban élnék, te idétlen!

2010. dec. 22. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!