Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kardvirág, dália és cigányvirá...

Kardvirág, dália és cigányvirág hagymákat ill gumót kilehet már most ültetni?

Figyelt kérdés
2014. márc. 21. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Èn még nem tezsem ki, talajmenti fagyok még gyakoriak. Talán aprilis közepén.
2014. márc. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, mert a piktogramokon márciust jelölnek. Annyira szerintem nem fagyérzékenyek.
2014. márc. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát teljesen tanácstalan vagyok, leginkább a cigány virággal.

Az egyik helyen őszt írnak, a másikon tavaszt.

A csomagoláson március-május, szeptember-december szerepel.

Pl az oázis honlapján pedig augusztus.

Ezt a virágot abszolút nem ismerem.


A dáliával várok húsvétig.


A kardvirágot emlékszem tavaly május végén ültettük, de annak is néztem most a boltba hogy március-május van írva.


A cigányvirágot szerintem elosztom.Egy párat elültetek most, aztán ültetek 2-3 hét múlva, aztán május elején.

Így valamelyik adag biztosan megmarad, de ha mind megmarad elnyújtva virágoznak legalább. :)


Lehet egy pár kardvirággal is megpróbálkozok most, abból is sok van. Hátha... :)

2014. márc. 21. 20:42
 4/7 anonim ***** válasza:

Én cigányvirágot már ősszel kiültettem.

A kardvirágok egy részét meg ültetőkosárban a lakásban hajtattam februárban. Már az is kint van, kb 20cm hosszúak. A többit majd fokozatosan ültetem, hogy folyamatosan virágozzon.

2014. márc. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindegyiket nyugodtan lehet, a talajmenti fagy nem bántja őket, mert egy darabig még a föld alatt lesznek.

Ha biztosra akarsz menni, akkor várj még 2 hetet, akkor biztos nem hajtanak ki túl korán. (Májusban ültetve már csak állandó öntözéssel lesz belőlük valami.)


A kardvirág a szabadban is áttelel, ha nem fagy át túl mélyen a föld. Nekem minden évben kihajt egy csomó, ami benne marad ősszel. 10 évente van egyszer olyan tél, hogy elfagyjanak a földben.


A cigányvirágot meg hivatalosan is ki lehet ültetni ősszel, takarással.

2014. márc. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat.

Végülis szombaton kiültettem 10-10 hagymát viszonylag nagy távolságra, hogy majd még közéjük tudjak ültetni.Legfeljebb ezek már kint lesznek mire a későbbiek csak bujkálnak ki.


Bár nem tudom hogy a cigány virágból lesz-e valami. Mindenhol azt olvasom hogy 4-5 cm kerületű hagymája van, ahoz képest amit vettem az pici kb 1-1,5cm-es hagyma, akkora mint a krokuszé.

2014. márc. 24. 10:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálam most nyilnak a cigányvirágok amiket ősszel ültettem. Nem takartam őket semmivel télire, igaz nem is volt kemény telünk...
2014. ápr. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!