Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet ültetni tulipánt az...

Lehet ültetni tulipánt az erkélyre?

Figyelt kérdés
Nem nőnemű vagyok, annyira nem értek a virágokhoz. :) Az első lakásomat szeretném kicsit hangulatossá tenni így, tavasszal. Tetszik a tulipán, ezért gondoltam rá. Szívesen fogadok egyéb ötletet is!

2014. márc. 29. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:
42%

Lehetni lehet, de nem érdemes!

Erkélyre olyan virágot kell ültetni, ami a nyár folyamán, hosszan virágzik. A tulipán nem ilyen! Tavasszal kidugja a fejét, egy hétig megmutatja a szépségét azután visszahúzódik a következő évig. Nem is szólva arról, hogy törékeny a szára és az erkély eléggé huzatos, azaz eltörik.

Jó "kertészkedést"

2014. márc. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%

Pont ezt akartam írni én is, hogy lehet, de nem érdemes. :)

Ha mégis ragaszkodsz hozzá, akkor sok föld kell hozzá, mert kevés földben nem fejlődik jól, és a második évre már nemigen lesz virágja. Azaz, ne sokkal menj 1 liter alá hagymánként.


De jobban jársz, ha árvácskát veszel (akár már ősszel is lehet), az aztán nyomja nyár elejéig.

2014. márc. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nézd, alapvetően ha nagyon jó "trágyás" földet és megfelelő mennyiségű földet használsz, akkor akár 4-5 féle évelő növényt is ültethetsz bele viszonylag sűrűn amik eltérő időben nyílnak, amivel szétnyújtható a virágzás időtartama, de ettől még huzatos helyen nem biztos, hogy mind szeretni fogja a helyet, illetve bizonyos növények - mint a tulipán is - azért sem alkalmas ilyen kis helyek díszítésére, mert viszonylag rövid ideig, csak 1-2 hétig virít. A muskátli mindig hoz új bimbókat és amíg nem a téli szállására, virágzik. Gondolom teleltetni nincs helyed, így a muskátli is kilőve. Van egyébként törpe rózsa - ez jutott elsőnek eszembe - ami kis takarással a ládában is elviseli a fagyot - de elég elnyújtottan virágzik. Esetleg a gömbkrizantémmal és némi hagymással, illetve egynyári árvácskával, primulával lehetne variálni.
2014. márc. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!