Kezdőoldal » Otthon » Kert » Dinnye mag? Már elegem van

Dinnye mag? Már elegem van

Figyelt kérdés

Idén 5 féle magot vettem már elültettem őket 2 hónapja proba képp, de még EGY SZEM SE BUJT KI! Tavaly fogtam magot az már virágzik sátorban... De azt olvasstam h a fogott mag nem jó...

Tudnátok mondani valamilyen fajtát, márkát ami tuti ki kel? Elvileg már el kellet volna vetni...


2014. ápr. 3. 17:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"De azt olvasstam h a fogott mag nem jó... "

És miért nem jó? Mert nagy üzlet a vetőmag. A "JÓ", az jó. Az utódok lehetnek jobb és rosszabb tulajdonságúak. Jó volt az a dinnye amit megettél? Jó. Akkor nosza, mosd ki a magját szárítsd ki és tedd el jövőre. / sárgadinnyében kb 500 mag van. Mennyi volt a tasakba, és mibe került ami ki sem kelt?/ Hogy nincs neve, adj neki Te. Kb 15-20 éve nem vettem petrezselymet, paszternákot, dinnyét, tököt, babot borsót, hagymát, stb. És mégis ki kell, és bőségesen terem, ja és nem permetezek.

Vajon honnan volt vetőmag akár több tízezer éve, míg nem volt vetőmagtermeltető? Szelektálták, a legszebbeket visszavetették.

2014. ápr. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Oké azt nem szabad elfelejteni, hogy ezek hibridek, nem véletlenül veszik a termelők évről évre a magot...

Persze van pl a crimson sweet ami nem hibrid azt lehet újravetni de az nincs olyan mint az F1 fareo...

2014. ápr. 9. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!