Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűkasza probléma: túl rövid a...

Fűkasza probléma: túl rövid a szár, vagy az agyam rövid inkább?

Figyelt kérdés

Einhell BG-BC 43 AS a kis szörny, az vele a baj, hogy nem sikerül úgy belőni, hogy egyensúlyban is legyen (kb fél tank üzemanyaggal puhán visszabillen a földre a fej), és a szarvat se nyújtott karral kelljen tartani. Túl lent van az egész, ha a fej vízszintes. Damilfejjel is gond, késsel még lejjebb kerül az egész, és problémásabb, hogy tényleg vízszintesen álljon a kés, meg a szarvat is tudjam normálisan fogni.


Így valahogy fest a cucc:

[link]


Ez, hogy a bal szarv előre van tolva kicsit, nem is zavar egyáltalán, vagyis nem tudom, zavarna-e, ha kéznél is lenne valahogy a kormány.


Amikor kés van fenn, ott állok görnyedten is kinyújtott kézzel lóbálom a gépet izomból, és nem haladok, viszont hamar fáradok és fáj, ahogy kell. Nagyon messze vagyunk attól, hogy 120 fokban meghajlított könyökkel sikerüljön fogni a kormányt. Az se dob sokat az élményen, hogy marha nehéz arrább tolni az akasztót is és a kormányt is, hála a telibe gumi alátétnek. Ha közelebb rakom a kormányt, azzal csak a lábamra húzom a kormány alját, ha vele együtt hátrább tolom az akasztót is, akkor emelnem kell az elejét, ami semmivel se jobb, és még mindig eléggé nyújtott karral kell dolgozni. 30 fok a szöghajtás, kb 140cm a szár, kicsit kevesebb 8kg-nál az egész, elől műanyag a burkolat. Kinek van ötlete?


2014. ápr. 30. 16:02
 1/10 anonim válasza:

Hát én is vettem egyet, nemtom a neve, mert a sufniban figyel de kínszenvedés vele a nyírás!

Nem tiszta a hangja, full fordulaton (mintha sok benyát kapna)

-de ha leveszema tűszelepet, alig lehet beindítani-

Még ki is egyensúlyozom...iderakom-odarakom a kantárt de az egész nem úgy megy ahogy látom a nagyokat!

Ezek szemetek! Csak ez lehet! Nekem sem esik kézre, akárhogy állítom!

ezért kell minimum 50 ezret adni érte! (én 19-ért vettem)

2014. ápr. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mit mondhatnék erre,minden kezdet nehéz.Majd belejössz .
2014. ápr. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Beállítod először az akasztót a száron csúsztatva, amin lóg. Úgy, hogy ennél felemelve ki legyen egyensúlyozva.

Utána a szarv szögét állítod be, hogy kényelmesen kézre álljon. Ha így túl távol vagy túl közel van az egész, akkor csúsztatod a szarvat a száron. Ha így megint nem áll kézre, megint állítasz a szögén. (Én legalábbis így szoktam új gépnél. :)


Kitartás kérdése az egész, olyan nincs, amit nem lehet beállítani...

2014. máj. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor áll már majdnem kézre, amikor bőven beleveri az arcát a fűbe. Gyanítom, hogy a szöghajtás ha 30 helyett 35 fokos lenne, esetleg a motor kicsit hátrább kerülne egy hosszabb száron, rögtön kényelmesebb lenne átlag kínainál alig magasabb tökfejek számára is. A terpesz nem lehet megoldás. :) Szerintem kreálok rá hosszabb csövet, aztán ha akkor se lesz jó, felrakom a biciklire nyolc literes tartállyal. :)
2014. máj. 1. 10:15
 5/10 anonim ***** válasza:
A vállhevederen is tudod ám lejjebb vagy fejjebb állítani az akasztót...
2014. máj. 2. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Röviden: amikor jó a hevederen az akasztó magassága, akkor messze lent van már a szarv, nyújtott karral fogom a tetejét, és a szög is rossz, nem lehet megmarkolni.


Amikor pedig hátrább teszem az akasztót a száron, fejnehéz lesz nagyon, de sokat az se segít a szarv elérhetőségén (természetesen azt is magamra húzom koppanásig a száron)

2014. máj. 2. 12:02
 7/10 anonim válasza:

Ja és amikor a lgjobban kézre esik akor a könyököm a motor burkolatnak támaszkodik, ai még előnyös is lennea visszahúzásnál, csakhogy tűzforró!

szétégeti a könyököm...

No!

Hajrá!

Minden megolható,de a ami olcsó,az szar is!

R

2014. máj. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Bolondok csináltak egy tök jó kis gépet törpéknek :) Asszem rámérek arra az ergya alucsőre meg a tengelyre aztán nézegetem az árakat... Nem kell a szétszedhetőség, különösebben nem lesz nehéz ügy! :) Meg előtte méricskélek meg szorzok tangens 30-cal (annyi fok a szöghajtás sajnos), aztán csak kijön egy épelméjű szárhossz, amit érdemes leszabni...
2014. máj. 4. 07:30
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló a problémám, most vettem egy Lux Tools E-FS-1000/38 1000 Wattos (1,34 LE) elektromos fűkaszát és miután a vállhevedernek való rugós tartót teljesen felhozom a motorházat érintve, ha vízszintesen tartom a vágókést, akkor kb. 15 cm távolság van a talaj és a kés között.


Hozzáteszem, hogy 187 cm magas vagyok, tehát annak ellenére, hogy erre a fűkaszára az van írva hogy egy EuroMate GMBH, Germany gyártja, nyilvánvalóan túl sokat gyártottak a kínai piacra és a maradékot nálunk próbálják elsózni, mivel az átlag német férfiak magasabbak mint a magyarok.


Ami pedig a tengely meghosszabítását illeti, azt hogyan akarod elérni?

2014. máj. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kap köracélt, ráhegesztjük :D
2014. máj. 4. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!