Kezdőoldal » Otthon » Kert » Minek van egy zsírzólyuknak...

Minek van egy zsírzólyuknak vélhető menetes lyuk csavarral lezárva egy fűkasza szöghajtásán?

Figyelt kérdés

Ezt azért kérdezem, mert ha csak EGY db. zsírzólyuk van egy szöghajtáson, aminek a belső tere egy zárt tér, minek oda a zsírzólyuk ha a fáradt zsír eltávozásának a lehetőségét nem biztosítják pl. egy másik lyukkal az ellenkező oldalon?


Mivel a szöghajtást a gyárban zsírral ellátják, nem értem, hogy hogyan lehetne pótolni a zsírt tömítéses csapágyak esetén anélkül hogy egy zsírzó nyomása le ne nyomja a tömítéseket csapágyak külső feléről?



2014. máj. 4. 07:30
 1/10 anonim ***** válasza:
A karbantartási utasítás nem ír erről valamit?
2014. máj. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
pedig az mégis zsírzó lyuk :D
2014. máj. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azért van lezárva,hogy szennyeződés ne kerüljön bele .A zsiros tubust így könnyedén be tudjad hajtani .A használati utasításban meg adott,mennyi időközönként,mennyi

zsírt kell utána nyomni .A felesleges zsír meg kijön belőle.Nem nyomja se ki,se szét a tömítéseket .

2014. máj. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"karbantartási" utasítást nem kaptam hozzá csak használatit, de abban meg sincs említve a zsírzólyuk.


Egyébként egy Lux Tools E-FS-1000/38 1000 Wattos (1,34 LE) elektromos fűkaszáról van szó, pár napja vettem az OBI-ban 15000-ért.


Gondoltam, hogy mielőtt elkezdem használni, megzsírzom a szöghajtást arra az esetre ha a kínai kollégák nem tettek bele elég zsírt, de amikor leszedtem a szöghajtást azért, hogy megnézzem milyen módon van a belső üreg szigetelve a külvilágtól, akkor vettem észre, hogy tömített csapágyak vannak benne, tehát ha becsavarnék egy zsírzógombot a csavar helyére és azon keresztül próbálnám megzsírozni a kúpkerekes hajtóművet, akkor fent áll a veszélye annak, hogy a csapágy tömítéseket a nagy nyomású zsír kinyomná.


Ezért gondoltam, hogy megkérdezem itt a fűkaszákhoz értőket, hátha van valami triviális magyarázat a zsírzólyukra amire nem gondoltam.

2014. máj. 4. 12:26
 5/10 A kérdező kommentje:

Így néz ki:

[link]

2014. máj. 4. 12:28
 6/10 A kérdező kommentje:

Most vettem észre, hogy miközben írtam a választ, valaki más is válaszolt:


A 8 oldalas használati utasításban sajnos semmi szó nincs a szöghajtás időszakos kenéséről illetve annak szükségességéről, érdekes, hogy ennek ellenére a gyár rámerte tenni a "Made in Germany" a gyári cimkére.


(8 oldal egy nyelven az amúgy 13 nyelven íródott, 138 oldalas füzetkében.)


"A zsiros tubust így könnyedén be tudjad hajtani .A használati utasításban meg adott,mennyi időközönként,mennyi

zsírt kell utána nyomni .A felesleges zsír meg kijön belőle"


Ha becsavarod a zsíros tubust, hol jön ki a felesleges zsír ha a ház mindenhol tömítve van?

Három lehetséges helyen tudna kijönni a zsír a tömített csapágyakon (2 db) keresztül vagy a zsírzólyukon, de ott nem tud,hiszen oda van becsavarva a zsíros tubus.


Szóval nem zsírzógombot hanem zsíros tubust szoktak ide behajtani, hol lehet ilyet kapni?

2014. máj. 4. 12:41
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez elírás lehet. Én még nem láttam csavaros végű tubust. (Oleo-Mac és Stihl zsírokat szoktam használni.)


Valamilyen mértékben a szimering mellett ki tud jönni a zsír egy idő után. A nagy fordulat miatt kikopik a legtöbb, főleg ilyen kínai szerkezetnél. (A németek csak valami utómunkát csinálnak vele, hogy rá tudják tenni a Made in címkét.)

Ha tele van zsírral, akkor nem kell erőszakoskodni, csak annyit nyomni bele, ami könnyen belemegy. Üzemszerűen nem tud kijönni a sok zsír. Legalábbis, amiket eddig szétszedtem, teljesen zártak voltak, csak a szimeringek mellett jött ki némi anyag, de nem túl sok, még a legbóvlibb kínainál sem.

2014. máj. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7. válaszoló: Köszönöm a válaszod, most nyomtam a szöghajtásba kb. 2 köbcenti zsírt a biztonság kedvéért egy injekciós fecskendővel (tű nélkül).


Egy javító céget felhívtam ahol azt mondták, hogy kb. 20 üzemóránként kell zsírozni a szöghajtást, mivel én csak évente kétszer fogom ezt a fűkaszát használni, kb. 5 év múlva fog lejárni a 20 üzemóra, akkor majd szétszedem és új zsírt fogok beletenni.

2014. máj. 7. 13:03
 9/10 birigli válasza:
Mindenkit vigasztalok. Nem a zsirzas hianya miatt fog a kasza elromlani hanem elfogynak a szenkefek es akkor nagyon szikrazik a kommutator es kiolvad. Amugy egy szuper szerszam a kessel
2016. máj. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mi van ha speckó zsiradék helyett sima gépzsirt teszek a fejbe??
2016. nov. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!