Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csinálok rosszul az...

Mit csinálok rosszul az orchideámmal? (KÉP)

Figyelt kérdés

Volt 4 orchideám, 3 nagy és 1 kicsi.

Az egyik nagy és a kicsit már nem lehetett meg menteni ki kellett dobni, teljesen elrohadt.


Most az egyik szépen virágzik, a másiknak száraz a szára.

A koronája is elég fura mindkettőnek teljesen más.


Sárgulnak a leveleim és el is hullottak.



1) [link] teljesen száraznak tűnik nekem a korona.



2 és 3. mikor még készült az egyik fotó rajta volt a levél, aztán 1 percre rá le is esett.


[link] láttam rajta apró kis fehér pöttyöket mintha gomba lenne??!!



[link]


2014. máj. 9. 10:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez egyértelmű tőrothadás.

A jelenlegi ültetőközeget ki kell dobni, újat kell helyette beszerezni. A növényt valamilyen gombaölőbe kell áztatni és újraültetés után is csinálni a kúrát (ez tipusonként változhat, de hetente 2x ajánlom a gombaölő fürdőt 3 hétig).

Javaslom hogy néhány darab faszén is kerüljön az ültetőközegbe.

A növényről mindent ami károsodott le kell vágni, ne maradjon rothadó rész, inkább vágj bele a zöldjébe - ezt a vágási felületet faszénnel vagy őrölt fahéjjal be kell dörzsölni, ezek is erős gombaölő hatásúak.


Kapjon kevesebb vizet, egy kis szomjaztatásba nem fog belehalni, viszont a gomba terjedésnek kevésbé kedvez.


Az esélyek nem túl jók a tőrothadásnál, ennél többet nemigen lehet tenni.


Máskor fürdés, spriccelés után középen a levelek tövénél felgyűlt vizet egy darab textillel, vattával vagy papírzsebkendővel fel kell szippantani, mert a tőrothadást ez okozza.

2014. máj. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, én is rohadás jeleit látom rajta. Szerintem túl lettek öntözve. Nem szabad, hogy pangó víz álljon alattuk, mert a gombabetegségek elszaporodnak. Az orchidea nem vízi növény. Ez egy fán élő élősködő. A természetben soha nem áll alatta víz, mert lefolyik a fa törzsén. A fölös vizet le kell önteni mindig. A talaja már menthetetlen, ki kell dobni és átültetni, ahogy előttem leírták. Hányszor locsoltad egy héten?
2014. máj. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!