Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tehetek lopás ellen?

Mit tehetek lopás ellen?

Figyelt kérdés

Nemrég vásároltam egy hétvégi telket,amin egy kis faház áll.Szép is jó is szeretjük.Arra,hogy ki menjünk pihenni,kikapcsolódjunk vagy épp időnként húst süssünk a szülőkkel vagy barátokkal arra tökéletes.Viszont sajnos elég gyakran illetéktelenek leszüretelik a gyümölcsfákat,illetve időnként eltűnik ez az.(pl műanyag asztal,30m tömlőm,zár az ajtóból)


Nem nagy dolgok,de elég bosszantóak,arra gondoltam,hogy kiteszek egy ilyen vicces táblát pl "Vigyázat elvesztettem a telkemen 3 db medvecsapdát" vagy valami hasonló.



2014. máj. 14. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

Az a baj hogy a hogymondjákkultúráltan nemidénbarnult elkövetők ellen semmit se tudsz tenni. A sündőrség leszarja őket, mindent lehet nekik, ha megvéded magad, még téged vágnak sittre.

Meg kell kérned pár szép szál kopasz emberkét, hogy időnként maradjanak ott, és ha jönnek a bidámbidámok, kergessék el őket a maguk módján...

2014. máj. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Csapd agyon adj a kezébe egy hatalmas kést töröld le róla a saját ujj lenyomatod majd hívd a rendőrséget hogy megtámadott.
2014. máj. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az abszolút nemzavar,ha a cseresznye fáimat leszüretelik úgyis valamiért kukacos volt az összes.A legnagyobb baj,hogy elvitték az új tömlőmet.Bántani senkit nem bántanék.

Vagy vegyek egy kutyát oda,de mi van ha az is eltűnik?

2014. máj. 14. 11:45
 4/9 anonim ***** válasza:
10%
Vegyél egy másfél ember magas kaukázusi medveölőt. Ha ennyi a besurranó tolvaj, legalább etetni sem kell majd...
2014. máj. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

azt is meg tudják mérgezni


ez van, magántulajdon védelme nincs (jogilag)


Akinek nem tetszik mehet külföldre...

2014. máj. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az erőszakos megoldáson kívül csak drága megoldás van.

Mindent zársz, az ajtókat riasztóra kötöd, ami nem szirénázik, hanem küld egy SMS-t a telefonodra. (Egy SIM-kártya kell bele, amire minden évben fel kell tölteni a minimum összeget.)

Ez a szerkezet szerintem olyan 80 körül jön ki a legegyszerűbb alapokkal.

Ha beriaszt, akkor már rajtad áll, hogy a haverokat hívod egy jó bulira, fa testápolóval felszerelkezve, vagy a rendőröket, akik úgysem mennek ki. (Legalábbis, én vagy 6 éve hívtam őket, azóta még nem értek oda.)

2014. máj. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A kutya nem marad ott, ha nem tartózkodtok ott. Kiássa a kerítés alatt, és elszökik.

Ha megkötöd, akkor meg a feketék agyba-főbe verik, konkrét esetet tudok.

2014. máj. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A csapda nem rossz ötlet, csak ki kell írni. Nekem a "Vigyázz! Bi58-al permetezve. Halálos méreg!" felirat bejött.

Egyébként bosszantó, hogy mennyi munka benne van, más meg lelopja, aki ugyan úgy megtermelhetné csak lusta.

2014. máj. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kutya semmiképp nem jó ötlet. Megetetik mérgezett hússal és már ki is iktatták szegénykét...
2014. máj. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!