Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet védekezni hatékon...

Hogyan lehet védekezni hatékonyan a betörések és lopások ellen?

Figyelt kérdés

Van egy hétvégi telkünk és már régebben is törtek be egyszer télen...de az utóbbi időben elvágják a kerítést és úgy mennek be a kertbe és visznek el dolgokat.A kerítés már 5 helyen is foltozva van. Még a mozgásérzékelős lámpát is kővel vagy légpuskával kilövik.


Milyen módszerrel lehet őket távoltartani? Legszívesebben már áramot vezetnék a kerítésbe,de akkor én kerülnék börtönbe! Adjatok tippeket vagy módszereket amivel meglehet ezt akadályozni!


2011. dec. 3. 16:47
1 2
 1/12 titak ***** válasza:
81%
Nem lehet őket távoltartani. Ha akarnak úgyis bemennek, hacsak nem állítasz egy őrtornyot két gépfegyveres katonával.
2011. dec. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Az értékes dolgokat eltünteted, vagy hazaviszed. Az ajtókat biztonsági zárral látod el, akár több zárral is. Ablakokra is szerelsz rá nyitható rácsokat amiket kulccsal vagy csavarral belül zárni tudsz és ugyan ezt ajtókra is amit szintén zársz. Így az épületedet már úgy ahogy megtudod védeni, valamint teszel az ajtókra egy ajtó nyitást jelző kis riasztót ami azonnal elkezd sípolni rohadt nagy hangerővel így a szomszédok felfigyelhetnek a házra. Igaz a betöréseket ezzel sem előzöd meg de megnehezítheted a betörők dolgát mire ezeket feltörik addigra lehet már a nap is fel kellhet. Vagy ha van sok pénzed egy biztonságtechnikai céget megbízol abba hogy riasztózzák körbe a házat.
2011. dec. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%

G4S

50ezerért olyan szinten biztosítják a házadat, soha többet nem fognak hozzád betörni.

2011. dec. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20%
2 kutya, amik bírják a hideget meg a kint létet és nem gáz ha akár napokra magkura hagyod őket sak legyen kajájuk meg vizük, és egy hely ahova elvonulhatnak...
2011. dec. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2 kutyát 2 szál (mérgezett vagy nem) kolbásszal ki lehet cselezni...
2011. dec. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez az 50 ezres dolog engem is érdekelne.

Én úgy védekeztem, hogy az értékesebb dolgokat elvittem. Hagytam kávét és pár csipszet. Kiírtam, hogy ha elmész csukd be az ajtót, Mégis rászartak az asztalra.

5 évig tartott mire eltudtam adni.

Az új lakóhoz 2 hét után törtek be.

2011. dec. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=n4i278o8pDc

a helységeket lehet megfigyelni ha van netkapcsolat asszem ip kamerákkal csak egy router kell tán hozzá ezt egy szerveren keresztül lehet folyamatosan elérni pár link ahol lehet érdeklődni: [link]

[link]

[link]

Nem árt pl. (sztem) ha ven egy hihetetlenül fülsüketítő hangeszköz ami pl. a padlásra van feltéve és eldugva és az olyankor bekapcsolna míg mozgást érzékel kint ill bent.

És hát nagyon erős rácsok erős többszörös rögzítéssel és betörés biztos vas ajtó.

Ötlet van mindenre csak péz legyen.

És vannak vandál biztos kamerák amik sztem (a jobbak) még légpuskára se reagálnak ezek a vandál biztosak.

Egy kis film: http://www.youtube.com/watch?v=EJaSzldFcVs

2011. dec. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az 50 ezeres megoldás az 1szeri 50ezer..vagy havonta..évente?
2011. dec. 3. 18:51
 9/12 A kérdező kommentje:
Azt hogy a kerítést kivágják mivel lehetne megakadályozni?
2011. dec. 3. 19:00
 10/12 anonim ***** válasza:

Most ez hülyén hangzik, de építs olyan kerítést, amit nem kell átvágni, ha be akarnak jutni. A kertbe mindenképp bemennek, szóval a kerítés inkább csak a kóbor kutyák ellen véd. Így legalább azzal nem okoznak bosszúságot.

Védelmet pedig a házra tegyél, ha van a közelben rendőrség, akkor oda bekötött riasztó jó lehet.

2011. dec. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!