Kezdőoldal » Otthon » Kert » A milotai papírhéjú diófa...

A milotai papírhéjú diófa hány év múlva kezd el termőre fordulni? Milyen praktikák vannak ennek elősegítésére?

Figyelt kérdés
Milyen kártevők és betegségek támadhatják meg?

#dió #Milota #papírhéjú
2014. máj. 14. 20:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Mire vagy kíváncsi tulajdonképpen?

Most akarsz elültetni egy szem diót, hogy majd fa lesz belőle? Vagy ültettél egy oltványt?

Első esetben olyan 6 év múlva lesz az első szem, második esetben már jövőre lehet pár szem. De hogy legyen 10 liter héjas diód, az jó esetben 7-8 év.


Sokféle kártevő és betegség támadhatja meg, beírod a gugliba, és kidob egy csomót, fotókkal. Gomba, baktérium, atka, moly, stb.

Elmúltak már azok az idők, hogy nem kellett permetezni a diót, sok betegség jött be az elmúlt 2 évtizedben. Ha nem is rendszeresen kell szórni, de mindig figyelni kell, hogy látsz-e rajta valamit.

2014. máj. 16. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Házvásárlás előtt állunk, és a lehetőségek között az egyik háznál 30 db ilyen fa van telepítve a kertben, a tulaj elmondása szerint 4-5 éve telepítették. És kíváncsi voltam, hogy mennyire számít értékesnek, teljesen analfabéták vagyunk ezügyben, természetesen guguliztam is a témában, de rengeteg az anyag, és gondoltam itt is megkérdezem. :)
2014. máj. 16. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!