Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lefullad a fűkasza?

Lefullad a fűkasza?

Figyelt kérdés
Van egy fűkaszánk ami be indul de ha gázt adok neki akkor lefullad nem minden esetben de többnyire ha netán hajt akkor ha kis füvet is ér meg áll és nem hajtja tovább márkája alko :)ha valami kell még hozzá és meg tudom mondani akkor írjatok . Légyszíves segítsetek :)

2014. máj. 18. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ALKO fűkaszám van (bár a mérete miatt inkább csak szegélyvágónak nevezném... :P ). :)


2001-ben vettem, aztán évekig használta boldog-boldogtalan. 3 hete vettem rá magamat, hogy végre rendbetegyem, mert évek óta hozzá se volt nyúlva, csak tankolva.

Szűrőcsere a tartályában, új benzincsövek (a régiek elmállottak), légszűrő és kipufogó takarítás, új gyertya, takarítás szétszedett állapotban (mert mindenhol tele volt fűmaradványokkal), gázbowden kenése, kipufogó alá új tömítés (a régi több darabban jött ki, így már nem fúj mellé).

A karbit szét sem szedtem, de azóta szebben jár, nem fulladozik, magasabb fordulatig tud kipörögni, alapjáraton csendesebb (igaz vissza is vettem az alapjáratból, mert valaki már feljebb tekerte).


Szóval csak egy alaposabb szerviz is elég lehet. Persze ha a sok használattól szét van kopva a henger, akkor ezektől nem jön vissza az ereje, akkor nem úszod meg további alkatrészek kicserélése/javítása nélkül.

2014. máj. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi hát én is ezen gondolkodtam ez is hasonló évjáratú bár nem az enyém úgy hogy nem tudom na de majd lesz vele valami csak elsőnek áldozni kellene rá :)
2014. máj. 18. 11:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Karburátor beállítása vagy a membránja nem jó. Szennyeződés és lehet benne.
2014. máj. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#2 - 40 centi benzincső meg egy szűrő 500 forint, a légszűrőt csak ki kell mosni benzinben (gyúlékony, szóval érdemes gondolkodni a használata előtt-közben-után, ezt csak megszokásból teszem hozzá, biztos ami biztos), a kipufogó elsősorban a dobra szerelt apró lemez alatt szokott eltömődni, elég lehet azt levenni.


Szóval kb. 500 forint és 1 óra munka.

Ezen kívül ha valami, pl. tömítést kivágni valami lapban kapható anyagból (klingerit) az sem egetrengetően drága, ha valaki foglalkozik barkácsolással van otthon hozzá mindene.

Pl. megfelelő méretű Torx bit, mert olyan fejű csavarok tartják egyben gyárilag.

2014. máj. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sikerült?
2023. máj. 6. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ugyanezzel kínlódok. Karbicsere, gyertya ok, holnap szimering csere. Megírom majd, hogy sikerült.
2023. máj. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sikerült kolléga?
2023. máj. 10. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Igen. Valószínüleg azok közül valamelyik volt a ludas. Eddig minimális gázadásra is lefulladt. Mostmár szépen pörög, hidegen 3dik huzásra indul, melegen elsőre. Kicseréltem a kuplung és a berántó felőlit is. Nem tudom melyik lehetett a hibás. Pár száz forintos hiba. Csak macerás volt rutin nélkül széthúzni a gépet.
2023. máj. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!