Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paradicsomot petrezselymet...

Paradicsomot petrezselymet mulcsozzak e, hogy nedvesen tartsam a talajt?

Figyelt kérdés
Fagyal metszéséből van nagyobb mennyiségű vékony ágam és levelem amit komposztaprítóval ledarálnék

#mulcsozás #paradicsomtermesztés
2014. jún. 14. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Én a paradicsom palántáimat szoktam, a zöldséget nem, bár ártani nem árt. Ha gyomosodik a kerted, akkor viszont még az üres ágyásokat is mulcsozd, mert jövőre meghálálja.
2014. jún. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is paradicsomot szoktam, petrezselymet nem, mert akkor nem látom, melyik mekkora, a kiásásnál.

Nem elég 2-3 cm vastagságban, így zölden kell vagy 10 cm vastagságban, hogy megszáradva és összeesve is érjen valamit, különben kijön közötte a fű, kapálni meg nem tudod.

Utána is folytonosan fel kell újítani a réteget, mert nagy iramban tűnik el a mulcs, ahogy elrothad az alja, meg a giliszták elhordják.

Az első években csak olyan 5 cm-t szórtam a fonnyadt fűből, ennek a nagyja egy hónap alatt tűnt el.

Eszméletlen mennyiség kell belőle, ha sok növényed van, amit takarni akarsz.

2014. jún. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Üdv
2014. jún. 19. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!