Kezdőoldal » Otthon » Kert » Igaz az, hogy ha a növényhez...

Igaz az, hogy ha a növényhez beszélünk, szebb lesz?

Figyelt kérdés
2010. jan. 9. 20:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Hát ezzel kapcsolatban már annyi mindent lehetett hallani, de szerintem nem bizonyitható. Úgy gondolom, hogy inkább a törődést hálálják meg a növények, nem a beszélgetést.

Viszont ha úgy állitom be a dolgokat, hogy te minden nap körbenézed őket, ha kell eltávolitasz egy levelet, letörlöd a port a levelekről, locsolod, ha kell tápoldatozod őket, és közben hangosan elmondod, hogy mit is csinálsz, akkor azt vehetjük beszélgetésnek, amitől gyönyörűek lesznek a növényeid.

2010. jan. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
76%
Abszolút igaz!! Saját tapasztalat. 2 teljesen egyforma növényt elültettem, az egyikhez kedvesen beszéltem a másikhoz nem, és 1 hét múlva látható volt a különbség. Először én sem hittem el, de ma már tudom, hogy igaz. Szerintem te is próbáld ki. Semmit sem veszíthetsz. Remélem segíthettem.
2010. jan. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is igaz!

Van egysarkanyfam otthon.

Julius 2.ota Egyitpomban elek.

Az elso honap utan anyu mondta, hogy le vankonyulva barmit ad neki. Mondtam anyu kicsit szeretgesd hath jobb lesz.

De nem.

Aharmadik honap elejen, fogta es a semmitol egy meglehetosen nagy cserepbol fogtm magat es ugy ahogy volt kidolt.

3 honap utan voltam otthon latogatoba ket hetet.

Le volt konyulva teljesen mikor erkeztem.

Adtm neki en vizet, kicsit meg simogattam a leveleit es dumaltm neki.

Es naprol napra szebb lett.

3 hoapja megint nem vagyok otthon es anyu mondja, hogy el de leengedte a leveleit teljesen.

Cserelodnek neki meg minden, de nem emeli fel.

2010. jan. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Nos ezzel kapcsolatban annyit tudok mondani.h a növények is élőlények érzik,ha valaki jót akar neki és azt is,ha valaki nem.

Ha egy ember egészséges növényt akar foglalkozzon sokat vele,beszélgessen vala.

2010. jan. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem igaz. Vettünk tavasszal egy nagyon nagy páfrányt. Hetente kap vizesfürdőt, majd amikor a párom megrázza hullik a levele, ezért elkezdi szidni anyázni stb a növényt. én persze röhögök rajta. Mára már alig van levele, és szárad a növény látványosan:( Remélem tavaszig kíbirja és akkor kirakom a kertbe és a Párom nem engedem a közelébe...
2010. jan. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
én azthallottam h komolyzenét kell velük hallgattatni. és attól lesznek szebbek. de tényleg ezthallottam..:)
2010. jan. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Igaz.

Az Állítólag műsorban letesztelték zenére is a növények növekedését. A kemény rock hatott a növekedésre legjobban.

2010. jan. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Igaz.
2010. jan. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igaz. És nem a hang miatt, hanem mert foglalkozol velük, ezáltal energiát adsz neki. Nagyon leegyszerűsítve ennyi. :) Ami ennél "érdekesebb", hogy milyen hatással van pl. a gondolat a víz molekulákra. (Dr. Masaru Emoto kísérlete)
2010. jan. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
igaz...legalabbis sokak szerint
2010. jan. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!