Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mire jó ez, vagy miért árulnak...

Mire jó ez, vagy miért árulnak direkt úgy virágokat virágboltokban hogy azok kidögöljenek miután megvette a vevő?

Figyelt kérdés

Nem egyszer vettem már virágboltokban olyan virágot aminek a töve benne volt egy olyan műanyag akármiben ami akkora mint azok a pici 5 centis cserepek, csak ez ilyen műanyag hálós volt, de olyan erős hogy kés és olló is alig bírta elvágni... egyszer vettem egy virágot, ami pár héten belül kipusztult, és kivettem a cserépből földestül hogy majd a cserepet elrakom, és akkor vettem észre hogy egy ilyen van a tövén, aztán másik virágnál már időben észrevettem, mert az meg elkezdett sárgulni, és akkor egyből átültettem és annak is volt egy olyan az alján, azóta ha veszek bárhonnan is virágot mindig át ültetem saját kezűleg itthon...


És egy másik kérdés ami részben ehhez kapcsolódik...


Miért fújják mindenhol azt hogy cserepes virágot csak bolti virágföldbe szabad ültetni, és nem szabad kerti földbe ültetni, meg hogy nem szabad trágyás földbe tenni hanem virágföldbe, és táprudakat kell szúrni melléjük vagy tápoldatos vízzel kell öntözni őket, mikor ez egy nagy h*lyeség?... mert kerti földbe, trágyázott kerti földben sokkal jobban szeretnek, és sokkal dúsabbak "kövérebbek" jobban virágoznak meg minden. Itt gyakorin is láttam pár kérdésnél hogy kérdezőt is meg válaszolót is leszóltak és lepontoztak az miatt mert azt mondta hogy kerti föld az jobb nekik. nekem is van sok vagyis nem olyan sok kb 50-60 cserép virágom, és több éve tartok virágokat, és ezt tapasztalatból írtam hogy egyáltalán nem jó nekik a virágföld, elsatnyulnak és kidöglenek benne, én jómagam a veteményeskertből szoktam minden virágomnak, kaktuszoknak, pozsgás virágoknak, muskátliknak yucca-knak meg mindennek minden tavasszal sertéstrágyával trágyázott földet venni, és szó szerint imádják ezt a földet.



2014. aug. 15. 12:04
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
A legtöbb szobanövény általában a savanyú, tőzeges földet szereti, a kertiföld Magyarország 95%-án meszes, vagyis enyhén lúgos. A pH-nak nem sok köze van a tápanyagtartalomhoz. A meszes földbe is éppúgy kell a trágya mint a tőzegesbe. A kaktusz például alapból a homokos, sovány talajokon érzi jól magát, vagyis a trágyázatlan, laza kertiföldben. A muskátli már inkább a savanyú felé húz, de elvan a semlegesben is.
2014. aug. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
és ez az akármi? amit a virágok tövére tesznek, ez mi vagy miért teszik rá?
2014. aug. 15. 13:03
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

leginkább már tűzegpárnákban szaporítják, gyökereztetik a növényeket. A kelés, gyökeresedés után ezt nyilván nem fejtik le róla, hanem ezzel együtt ültetik cserépbe. Ennek a későbbi fejlődés, életerő szempontjából semmi jelentősége nincs.

Már ha erre gondolsz:

[link]

2014. aug. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként az idén már én is áttértem a saját készítésű "virágföldre", mert a boltokban kapható földek borzalmas minőségűek! Egy idő után összeállt egy tömbbé a növény gyökerén, hiába kisérletezgettem az öntözési időközökkel, mennyiségekkel. A növények pedig csak satnyultak.

Most saját készítésű kerti föld+trágya keverékbe ültettem őket, gondoltam nagy kárt már úgysem okozhatok nekik :-P

De úgy látom, egyelőre jobban viselkedik mint a bolti keverékek.

2014. aug. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nem, nem erre gondoltam... nem találok róla képet netem, mert azt sem tudom minek nevezik... :/ ez olyan mint vannak azok a nagyon pici, mini műanyag virágcserepek, és olyan mint ha azt kivagdosnám úgy hogy téglalap alakú picit nagyobb lyukak legyenek rajta... ilyen volt nem egy virágom tövén, és amit írtam is hogy az elsőn amin találtam ilyet azt majdnem kipusztította, nem engedte a tövét nőni, és szó szerint préselte össze a növény gyökérzetét
2014. aug. 15. 14:28
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Ilyenre gondolsz?

[link]

2014. aug. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
igen erre köszi, csak annyi volt a különbség hogy ami nekem volt annál nagyobbak voltak oldalt a részek, de ennek az akárminek az oldala is nagyobb volt... szélesebb rések, és szélesebb oldalfalak...
2014. aug. 15. 15:37
 8/10 A kérdező kommentje:
vagy mért nem veszik le mielőtt eladnák, esetleg figyelmeztetnék a vevőt hogy szedje le... amit én levettem azt is erős ollóval és késsel tudtam levenni, mert annyira belenőtt a virág, majdnem metszőolló kellett neki...
2014. aug. 15. 15:42
 9/10 anonim ***** válasza:

"Egy idő után összeállt egy tömbbé a növény gyökerén"

Azért állt össze, mert az a virágföld amit vettél csak sima olcsó fekete tőzeg, ami virágföldként van becsomagolva. Ha multi áruházban vetted, szinte 100% hogy az. A fekete tőzeg önmagában összeesik egy idő után, kirepedezik a teteje, és össze fog állni. Multi áruházba ne vegyetek virágföldet!

Egyrészt nem értenek hozzá, másrészt csak az ár számít - és így tőzegbánya mellett lévő csomagológépek gyártanak valami selejt hulladékot :(

2 magyar márkát tudok ajánlani, ami normális és benne van minden (Fehér tőzeg, biohumusz, komposztált marhatrágya, agyag, műtrágya keverék, stb...)

2014. aug. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9-nek.

Ha már ajánlod, legalább a nevét leírhattad volna.

Bár nem értem, hogy a biohumuszt miért társítják műtrágyakeverékkel.

Ezzel a biohumusz jelleg megszűnik bio-nak lenni, csak jól hangzik...

2014. aug. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!