Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ilyen combnyi, karnyi vastag...

Ilyen combnyi, karnyi vastag fákat mivel aprítsak? Fejszével halál, nem csapja szét. Mivel lenne kifizetődő?

Figyelt kérdés
Stilfűrész, gérvágó, körfűrész?
2014. aug. 16. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Stilfűrész.
2014. aug. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Úgy tudom rendkívül veszélyes, visszarúghat, leszakadhat a lánc, akármi. Nem ér annyit pár combnyi szarfa, hogy félbevágjam vele magam.


Vagy csak nyámnyila vagyok?

2014. aug. 16. 14:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Van aki simán szétküldi stihllel, vagy körfűrésszel. De alapvetően fejsze+ék kombóval szokás.
2014. aug. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

megnézném, hogy a fejsze+ék kombóval hogy lehet fát aprítani.

elképzelésem sincs.


egyébként meg láncfűrész a legjobb

2014. aug. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azaz, hosszában nem akarod hasítani semelyiket, a kérdés a fadarabok keresztben való elvágására vonatkozik, ha jól értem. (Kicsit félrevezető a szóhasználat, az ékes kollégát is sikerült megtéveszteni.)


Hát azzal vágd, amid van, ill. amit tudsz kölcsön kérni.

Én pl. láncfűrésszel szoktam.

Számításaim szerint a férfilakosság kb. harmadának-negyedének van ilyen szerkezete, ennél lényegesen kisebb a félbevágott emberek száma, ami azt bizonyítja, hogy ésszel való dolgozással nagyon nehéz (bár nem lehetetlen) maradandó sérülést szerezni láncfűrész által.

Pl. a láncszakadásnál alig magasabb a nullánál az esély a sérülésre, mert ha nem feszül rá a lánc a kerékre, akkor általában nem viszi a motor a láncot, vagy ha mégis viszi, akkor meg beszedi gyorsan, mielőtt bármi bajod lenne tőle.

2014. aug. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2014. aug. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

lancfuresz, esszel kell hasznalni. nem allunk a furesszel szemben, ha nem osszeszokott emberrel vagnek, megpocintem a gazt, 1x vagas elott, h onnantol veletlen sincs nyulkalas, meg vmi amit meg kiskoromba mondtak, akarmi van, labadra esik vmi, fureszt sosem engeded el!

nekem 2 is van, viszont senkinek sem adom kolcson!

2014. aug. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja elnézést, mi az aprítást a fa hasogatására hosszirányban használjuk :) Keresztbe tényleg láncfűrés/körfűrész.
2014. aug. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!