Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit lehetne tenni a parlagfűve...

Mit lehetne tenni a parlagfűvel? Évről évre egyre több van a kertünkbe, körülöttünk elhanyagolt szántók vannak.

Figyelt kérdés
Volt egy pónink az a rohangálásával annyira megmozgatta a talajt hogy mindenhol kijött a parlagfű,kihúzni nem győzzük,kaszálás nem elég hatékony ,mert a nagyon kicsi is tud magot hozni...
2008. aug. 12. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Gyomirtó?
2008. aug. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A parlagfű a legszemetebb gyomok egyike. Nem elég, hogy a fél ország allergiás rá, pokli nehéz kiirtani. A gyomirtó hozhat átmeneti megoldást, de jövőre indul minden előröl, mert a szél bizony odafújja a magvait. Írod, hogy van pónitok. Miért nem tartotok néhány kecskét (nem viccelek) azok becsülettel kiirtják, és még egészséges tejet is adnak.
2008. aug. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló vagyok, most hogy a második hsz említette a kecskéket, nekem is eszembe jutott, h nagyanyám tanyaszomszédja is kecskéket tartott világéletében, és mivel lelegelte a parlagfüvet ( a kecske az egyetlen állat ami megeszi) az ellenanyag bekerül a tejbe, (ezt az orvos magyarázta el) és ezzel megszüntethető ill megelőzhető az allergia kialakulása.
2008. aug. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mire akarod használni a területet. A kecskénél pl szerintem sokkal hatásosabb egy olyan növényt beültetni, ami nem hagyja kinőni a gazt. Az ilyenek általában a füldön tejeszkednek, és úgy futnak; viszont sűrűk, tehát csak akkor jó, ha azt a területet nem akarjátok használni. Hosszútávú megoldásnak lehet a dió, az meg jugulint termel, ami maga körül mindent kiírt. A fenyő és más zártabb lombú fák is elég hatékonyak, viszont lassan nőnek. Másik lehetőség a gyeptégla, ez kiírt majdnem mindent, amire az adott pillanatban rárakod, viszont ha nem vágod rendszeresen, akkor egy idő után megjelennek rajta a gyomok, éshát gyomlálni se árt néha. Ezenkívül ha bemész egy kertészetbe biztos tudnak majd tippeket adni.
2008. aug. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat.A kecske csak kóstolgatja a parlagfüvet de nem írtja ki,viszont minden mást igen (gyümölcsfák kérgét lerágja,felugrik a kocsitetőre...)viszont pörköltnek jó volt.Területünk viszonylag nagy,sokféle fát szeretnénk,cserjéket,de szeretnénk füves területeket is.A bajunk igazából az hogy körülöttünk több helyen is beültették a telket akáccal,egyszer-kétszer gondozták aztán többé felé se néznek a parlagfű meg már derékig ér benne!Szivesen fogadnék olyan növényneveket ami nem engedi kinőni , vagy elnyomja a parlagfüvet! Előre is köszönöm!
2008. aug. 13. 09:10
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
A körülöttetek lávő telkek gazdáinak szólj, hogy kaszálja rendesen a telkét, mert akár 20 millióra is megbüntethetik azt az embert, aki nem tisztítja meg a telkét a parlagfűtől. Ha így sem történik semmi, jelentsd fel az Önkormányzatnál.
2008. aug. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

Én azt szoktam csinálni, hogy disznóperzselővel leégetem a növényt.

Mert ennek az alattomosnak a magja szinte elpusztíthatatlan. De a lángot nem szíveli.

Egy ilyen égetés után, már második éve nem jő elő.

2008. aug. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Azon a részen, ami be van gyepesítve, és időnként nyírva, ott garantáltan nem lesz parlagfű.
2008. aug. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Legegyszerűbb módja, hogy eltűnjön a parlagfű: hagyni, ahogy van. Mivel a bolygatott területeket kedveli, ezért azzal, hogy írtják, csak a további életét biztosítják. 3-4 évig hagyni kell és magától eltűnik.
2009. jún. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!