Kezdőoldal » Otthon » Kert » Adott egy kisebb terület,...

Adott egy kisebb terület, ahol gyomos, gazos minden. Hogy lesz belőle termőföld?

Figyelt kérdés
Tavasszal szeretnék foglalkozni vele, hogy idén már teremjen. Hogy csináljak belőle termőföldet? Szántsam fel?

2015. jan. 2. 20:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ha tarack is van benne, akkor érdemes krumplival beültetni, az teljesen kiöli a tarackot."


Nos mi régóta krumplizunk, de nem öli az ki!

2015. jan. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
hát mindegy mit csinálsz vele az tuti biztos lehetcc benne hogy gyom az mindíg lesz. Évelő gyomokat szeptember eleje-közepén glifozát hatóanyagú szerrel le kell tolni a felső megengedett dózist használj és ha van plusz nitrogénod nyugodtan tegyél bele. ha már elmaradt mindegy jövőre gazolhatcc állandóan. Ha még nincs felszántva vagy ásva ess neki még ha csúnya lesz a szántás akkor is jobb mint tavasszal. aztán március közepe fele ha lehúzod devrinol 45f javít a helyzeten egy és kétszikű magról kelők ellen de csak ott ahova nem akarsz salátát oda nem szabad majd 1 évig ezt ültetni minden máshova ha legalább két héttel ültetés/vetés előtt kifújod segíteni fog. arra figyelj hogy egy héten belűl viszont vagy meg kell alaposan öntözni majd vagy eső előtt csináld. aztán majd ősszel mikor kiszedtél mindent fújd le totálissal várj két hetet aztán ha van lehetőséged trágyázd meg és szántás. az is biztos hogy ne számolj sokra jövőre ha nem volt mostanában ganézva és csak a gaz szívta a földet. de megoldás azis ha szétszorsz komplex műtrágyát mondjuk NPK 15-15-15, ha nagyon csupasz a föld tápanyagban akár 3-3.5 kiló /100nm. de ha mondjuk van egy 1000nm es kerted és csak egy 10 kilós kiszerelést veszel és szétszórod az is jobb mint semmi. De próbáld ki hogy felét megszórod felét nem igaz a gaz is jobban nő a tápanyagtól de több lesz a termésed mint amit ráköltöttél különben nem venné senki ha nem termelné ki az árát a ráfordítás.
2015. jan. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én csak egyszer ültettem be krumplival, és azóta nincs tarack. Az ötletet egyébként agronómus adta, de nekünk bevált.
2015. jan. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Én csak egyszer ültettem be krumplival, és azóta nincs tarack. Az ötletet egyébként agronómus adta, de nekünk bevált."


Nekünk 2 évente vagy ugyanazon parcellán, de a karikák általában mindig megmaradnak.


Nyilván majd totállal kell már kezelésbe venni egy kicsit! :)

2015. jan. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Apum a rozst mondta tarack ellen, ő azt hallotta.
2015. jan. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!