Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik fűkaszát válasszam?

Melyik fűkaszát válasszam?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy fűkaszát, de nem tudom eldönteni hogy melyik lehet jobb. Ugyanolyan erős mind a 2. Majdnem a legkisebbek, de nekem pont elég a ház körül.

Husqvarna 128R vagy Stihl fs56.


2015. jan. 16. 16:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A legtrógerebb Srauss és Garden Master is megteszi nekem , 20 rongy és minden fém strapabíró ....
2015. jan. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Husqvarna, szerintem sokkal jobb, mint a stihl. Felhasználó barátabb is sokkal kényelmesebb gépeket gyárt. Tapasztalatból mondom mindkét márkából van és sokat használom őket. Mindkét márka nagyon jó, de a husqvarnát sokkal jobban szeretem.
2015. jan. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszönöm
2015. jan. 16. 16:45
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

Marujama MX24H 75000

Maruyama BC 320h

2015. jan. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

99000 a második

Teljesen japán ,és nagyon megbizhatók ,rendkivűl könnyüek

Keres rá a googléban

előző voltam.

2015. jan. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Úgy látom, nagyon nem értesz hozzá, ha ilyen gyenge gépekre ilyen sok pénzt szánsz.

Ahogy az első írja, ezen a pénzen veszel 4 db erős piacos gépet, amik összességükben elég sokáig fogják bírni, és térdig érő fűben egy álom velük dolgozni, a kis teljesítményű gépekkel ellentétben, amikkel már a 30 centis füvet is szálanként kell levadászni.

2 LE alatt még ház körüli munkákhoz sem szabad gépet venni.

2015. jan. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi, igazad van abban hogy veszek 4 piacos fűkaszát, de én minőséget akarok. ha egy Stihl-en vagy Husqvarna-n azt irja hogy 1,1 Le akk az meg van annyi, de az olcso piacos kaszákon ha irja hogy 2 Le, ne hidd el hogy meg is van annyi. van egy csávónak a faluban Stihl fs56, de én sajnálnák olyan helyekre bemenni vele ahova ő, de gondoltam hogy a Husqvarna jobb minőségben, azért tettem fel a kérdést.
2015. jan. 17. 13:35
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

A minimum 2 LE-t úgy értettem, hogy ennyinek meg kell lenni a valóságban, ha nem csak 10-20 cm-es füvet akarsz vágni. (De 10 cm-es fűnél is jobb az erősebb gép, már csak a haladás miatt is, mert gyorsabban lehet lengetni az erősebbet, meg jóval szélesebben viszi egy fogásra.)


A Straussra 3,5 LE van írva. Persze ez nyilván túlzás, de ha csak 3 vagy 2,5 LE van is benne, akkor is sokkal jobb vele dolgozni, mint egy harmatgyenge "minőségi" szöcskeijesztgetővel.


10 éve én is elkövettem ezt a hibát, hogy 1 LE-s gépre költöttem a fél havi fizetésemnél többet, aztán rá kellett jönnöm, hogy ez bizony nem az, mint gondoltam.

Utána vettem egy kínait (a Straussnál eggyel magasabb kategóriás Demon nevűt, amit most 25 körül adnak), na akkor értettem meg, hogy a márkanévnél tízszer fontosabb az erő. Utána a kicsit már csak akkor vettem elő, mikor letakarítottam és rásóztam egy amatőrre.

2015. jan. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszi, most ezzel elbizonytalanitottál, el fogok gondoskodni rajta.
2015. jan. 18. 15:07
 10/12 Badattitude ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Tavalyelőtt én is széles mosollyal kezdtem bongészni a Stihl, Oleo és Husqvarna masinák közt, mondván ide nekem a minőséget! Közben a hozzámvágtak egy egy Einhell 1,7 lovas, 5 éves fűkaszát, mivel a teremtő Istennek nem indult. Közben a fű nőtt, és egy délutánt rááldozva megcsináltam. Kitakarítottam sűrű, gazdag szóleleményel megsózótt káromkodások között. Beállítottam, zsíroztam: egy rántásra beindult. És mókából beleengedtem a 30 centis fűbe 1000 négyzetméteren. Végig néztem a kerten. És úgy döntöttem, hogy amíg ekkora munkakedv van a zseboroszlánban, addig nem költök el 160 000 forintot márkás, nem hobby kaszára. Azóta sosem volt 30 centis fű a kertemben. Tavaly sokat kellett vágni a füvet, de az Einhell kedélyesen vágta. A hétvégén vettem elő, megnézni, hogy " él-e még " . Nagyon is él. Egy szó, mint száz, vegyél kínait nyugodtan és bátran. Légy gondos gazdája, és nem fog cserben hagyni. A másik, aki képes megbecsülni és életben tartani egy kínait, annál örökgaranciássá válik a drága gép. De ha zavar Téged, hogy nem ütős márka van a gépen, és van némi pénzed, akkor vegyél Partnert. Bratyesznak van egy 43 ccm-es gépe. Husqvarna technológia feleannyiért. Szlovák, nem kopó, nem rolytosodó damílt használ ő is, mint én. Teljesen kieresztett damillal olyan hangja van, mint egy helikopter :D , de fél gázon repűl minden. Stihl, vagy Husqvarna? A Stihl kifinomúlt, míg a Husqvarna nyers. Olyan, mintha James Bondot hasonlítanád össze egy TEK-essel. Nekem az utóbbi jobban smakkol. Lehet, neked az előbbi. Egyikkel sem nyúlsz mellé.
2015. febr. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!