Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kála rizóma ültetése. Hogyan?...

Kála rizóma ültetése. Hogyan? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Van két cserép kálám. Mindkettőt virágosan vettem. Azóta (2 v. 3 év) egyik sem virágzott. Minden évben kihajt, szépen megnő, a levele nem sötét, hanem világos zöld, a növény pedig nem lesz tömör és sűrű, hanem egy-két levele lesz amik nagyon magasra megnőnek. Most vettem kála rizómát, amit szeretnék elültetni, illetve a korábbi két növénnyel is szeretnék továbbpróbálkozni, kérlek adjatok tanácsot!

Mikor ültessem, milyen földbe, stb. Bármilyen jó tanácsot szívesen fogadok!


2015. febr. 12. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Amit most vettél, azzal nagyon egyszerű a helyzet: megnézed a csomagolást, ott a kevésbé iskolázottak kedvéért szép színes ábrákkal is le van rajzolva, hogy mit és hogyan kell.


A régiekkel az a baj, hogy nem ültetted szét őket, nem tápoldatoztad, meg valószínűleg nem is teleltetted.

Ezeket késő ősszel be kell hajítani úgy cserepestől valami hideg, de fagymentes helyre, és februárig elfelejteni.

Ha így csináltad, akkor most szedd őket szét, egy 16-os cserépbe mehet 2-3 rendesebb rizóma meg a hozzájuk nőtt kicsik. Veszel nekik valami rendesebb általános virágföldet, mondjuk, Florascát. De legalábbis nem a legolcsóbb akciósat.

Ültetés után kevés víz csak a föld tetejére, hogy ne boruljon ki olyan könnyen, aztán vissza a hidegre.

Áprilisban mehetnek ki a szabadba védett helyre. Ha jól teleltetted, akkor addig nem is hajtottak ki.

Májustól havonta egyszer tápoldatozd.

Az első évben ezek a legyengült vackok teljesen biztosan nem virágoznak, de a második évtől remélhetőleg igen. (Szétültetni minden évben kell őket - legalábbis, ha jól bánsz velük és nagyon nőnek.)

2015. febr. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szétültettem, teleltettem, tápoztam is őket minden évben.


Utána olvastam a gondozásuknak természetesen, épp az a gondom, hogy az elméletileg helyes gondozás ellenére sem úgy működnek ahogy én szeretném... :S

Muszáj kitenni őket? Lakásban nem tarthatók?

2015. febr. 12. 19:19
 3/4 anonim ***** válasza:
De tarthatók, csak virágozni nem fognak a nagyon kevés fény miatt. Világos, megnyúlt leveleket hoznak, a rizómát nem fogják hizlalni, ami alapfeltétele lenne a virágzásnak.
2015. febr. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
eddig mindig bent tartottam őket, idén megpróbálom kint :) köszönöm szépen :)
2015. febr. 12. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!