Kezdőoldal » Otthon » Kert » 5/4 collos káma szivattyú...

Szentjózsef kérdése:

5/4 collos káma szivattyú víznyomását hogyan tudom növelni?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 29. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem kell neki szívni sokat,mélyről,...azt nem szereti.
2015. ápr. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ha kifejtenéd kicsit bővebben az talán segítene. Van rajta egy "méretazonos" 40-es átmérőjű szívócső 40-es szeleppel. Ha belerakom egy kb. két méter mély aknába az befolyásolja-e jelentősen a vízhozamot, ill a nyomását?

Én valami olyan megoldásra gondoltam hogy a szivattyúház "holtterét" csökkenteni, vagy hasonló. Ez segíthet? Ma láttam hozzá új lapátot, ennek a "rése" szemmel láthatólag nagyobb mint ami gyárilag benne van, ez növeli-e a vízhozamot, vagy a nyomást? Szerinted?

2015. máj. 10. 13:22
 3/3 anonim válasza:
Minnél közelebb van a szivó oldali vizszint annál jobb lessz a teljesitmény,minnél kisebbek a rések szintén.a nyomás akkor lessz nagyobb ha szükited a nyomóoldali cső,slag,átmérőjét.de akkor a teljesitmény csőkken.Normál esetben a nyomás 1,5-1,8 bár.A motor teljesitménye ehez van igazitva,Ha megirnád hol vetted a járókereket megköszönném.
2022. okt. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!