Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fúrt kút szivattyújának...

Fúrt kút szivattyújának áramellátása napelemmel. Csinálja-e valaki? Hogy érdemes ezt végiggondolni?

Figyelt kérdés
Van egy fúrt kút a kertemben, az alján csillog a víz. Kb. 15 méter mélyen van a víz, onnan szeretném felhozni. Könnyebbség volna, ha nem kéne elvinnem addig a kertben az áramot, hanem "ingyen" energiával locsolhatnék. Arra gondoltam, rendszeresítek egy napelemet, és akkor a kertben ingyen van a világítás és a szivattyúzás is. Hogyan érdemes ezt végiggondolni, van-e erre konkrét megoldás, milyen teljesítményre kell figyelni, vagy inkább egyszerűen hosszabbítózzak? Ki hogyan oldaná ezt meg? Úgy 50 méterre van a legközelebbi konnektor.

2015. ápr. 18. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom,ezt a napelemes dolgot kevered a napelemes vízmelegítéssel .Ott azonnal lehet hasznosítani az energiát.

Ebben az esetben meg össze kellene gyűjteni aksiba .

Egy szivattyunak nem akkor az áram felvétele,meg a fogyasztása sem ,mint egy solár lámpáé.Lehet még látni napelemes megoldásokat,amiről esetleg az utak mentén villogó lámpák működnek ,vagy akár térfigyelő kamera .

2015. ápr. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én számításaim szerint az 50 m-es kábel a gazdaságosabb (én kb 3 éve számoltam, azóta sok minden változhatott, de ekkorában tuti nem gazdaságos).

Veszel egy konnektorba dugható fogyasztásmérőt, azon keresztül táplálod a szivattyút. Egy nyári hónap alapján meg tudod tervezni a fogyasztást. Az inverter választásánál vedd figyelembe, hogy motort fog táplálni (Az indulási áramlökést tudni kell kezelni)

2015. ápr. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kérdező,semmi sincs "ingyen",mindennek ára van ! Még relatíve sem.
2015. ápr. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1000-szer többe kerül kiépíteni egy napelemes rendszert 220 Voltra, mint venni egy 50 méteres kábelt!
2015. ápr. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És ráadásul, nem mindig süt a Nap, márpedig ha nem süt a nap, akkor cseszheted a napelemes locsolást!
2015. ápr. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3x1,5 mbcu kábel 130 Ft/m

Földbe fektethető fekete gégecső 40 Ft/m

Ez nincs 10ezer Ft.

Ennyiből nem tudsz napelemet venni ami elég a szivattyúhoz.

2015. ápr. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt éppen át lehetne hidalni úgy, hogy egy masszív állványra feltenni egy IBC-tartályt, bele egy úszókapcsolót, és amikor nincs tele, a nap meg süt, akkor beindul a szivattyú, és telenyomja, onnan aztán lehet öntözni, mikor szükséges.

De az biztos, hogy jóval drágább lenne a project, mint az a kis áram, amit a szivattyú a konnektorból kiszed.

2015. ápr. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Badattitude ***** válasza:
Nincs ingyen energia. Egyszerűen kézzel is kitudod szivattyúzni, ha már annyira ésszel szeretne bárki takarékoskodni.Nekem sokáig megvolt a telken a fúrtkútra szerelt régi, kézi hajtókaros szivattyú. Sokan kidobták.Pedig pikk-pakk a kellő nyomás alá lehet vele helyezni az öntöző rendszert. Tönkre ment, mert régi volt. Két dugattyús kézi szivattyút barkácsoltam a régi szekeres tűzoltó mintájára. Ennél senki nem tud gazdaságosabbat. Az én kézi szivattyúmból nem csak slattyog a víz.A gagyi, zöld óccsó slag nem bírta. Pedig kettő volt rákötve. A napelem aránytalanul drága a magyar pénztárcához.
2016. júl. 22. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!