Kezdőoldal » Otthon » Kert » 6000 négyzetméter kert gaztala...

6000 négyzetméter kert gaztalanításának relatív egyenletes talajon, milyen eszközzel álljak neki?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2015. máj. 12. 14:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Rotációs kapa.
2015. máj. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nos több éves tapasztalat alapján a legjobban a következő vált be,( ha tartós gaztalanítás, pl. kapásnövény nevelése lesz a cél): gyomirtó -(pár hét múlva) szántás/tárcsázás - (tarack esetén még egy adag gyomírtó ) tudom hogy ez többe kerül, de ha van tarack, szulák stb. van a területen akkor rengeteg bosszúságot fog okozni a kultúrnövénynél és növeli a kiadást.
2015. máj. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott, hogy leírod, mit értesz gaztalanításon, és mit akarsz kezdeni a területtel.
2015. máj. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Egy örökségből a nyakamon maradt, aztán majd pár év múlva szeretnék vele kezdeni valamit, most viszont se időm, se lehetőségem, mert messze van, viszont a szomszédok évről évre feljelentenek, mert a sok gazos lucerna közt, itt ott nődögél parlagfű is, aztán valahogy le kéne nyírni, viszont az ember, akivel eddig nyírattam, ő 10 ft/nm érr nyírja, ami egy anyagi csőd, főleg 3* egy szezonban. Ezért gondoltam rá, hogy hosszútávon jobban megérné, ha én csinálnám, a kérdés csak az, hogy mivel? Fűkaszának szerintem óriási egyedül a terület, annál valami hatékonyabb és gyorsabb kellene, de 400000res traktorra meg nem tellik... Olyan 200ig tudnék költeni max.
2015. máj. 12. 18:27
 5/14 A kérdező kommentje:

Igazábol a legjobban annak örülnék, ha valahogy tudnám füvesíteni a területet mert vannak gyümölcs fák, meg dió, mogyoró és hangulatos lenne hétvégente barátokkal csak azt ugye derékig érő gazban nem poén...

Amúgy csak lucerna, és közte valami vékonyszálú gaz.

2015. máj. 12. 18:30
 6/14 anonim ***** válasza:
Legolcsóbb mód a fűkasza, nálunk is kb. 4000nm-es területet kaszálnak vele,stihl FS 130 vagy 240-el ha jól emlékszem, ezek nagy teljesítményű fűkaszák, pár nap alatt végeznek a kb. 4000nm-es területtel hogy késsel vagy damillal íratnak azt nem tudom,de nagyon gyorsan lehet haladni vele!
2015. máj. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Tehát ha 2 ember végez 1-2 nap alatt 4000-el akkor te is megvagy kényelmesen 1 hét alatt a területtel.
2015. máj. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
egy alternáló kaszával, ha ügyes vagy, 2 óra alatt letolod, és akkor lassú voltál.
2015. máj. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egy kanna Glialka Star gyomirtó (5 L-es) 12.000 FT kb. , nos ez egy hektárra is bőven elég ha jól gazdálkodsz vele, ha szerencséd van akkor 2-3 hónapig hozzá sem kell nyúlni a területhez,főleg a következő fújások után, van olyan gyomirtó is ami 1 hónapig a magról kelő gyomot is elöli, zöld könyves, de ismerős által olyanra is szert tehetsz és még tovább lesz gyommentes, drágább de az is megéri, talán ez a legolcsóbb mód.
2015. máj. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
persze, akkor már inkább sózd fel azt a területet...
2015. máj. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!