Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy Straus 3,5hp típusú...

Rincsi94 kérdése:

Van egy Straus 3,5hp típusú fűkaszám tavaly vettem minden jól működött idén elővettem s azóta az Istenértse tudom beindítani de miért?

Figyelt kérdés
Annyiszor próbálkoztam hogy a behuzója eltört,vettem bele újat gyertyában van szikra,lecseréltem a tankban a benzint is,a karbin is állitottam mondjuk nem tudom hol lehet a gyárilag kalibrált állapotban, s a gázkar is szarakodott azt is újra össze kellet rakni,valaki nem tud segíteni? mi lehet a baja mert nem akarom elvinni szervízbe mert kitalál mindent a végén meg többet kérne mint amennyit ér ti mit javasoltok?

2015. jún. 7. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Már most is ki lehet találni mindent, pl. ami szinte kötelező a nagyon kínai cuccnál: hosszabb állás után szimmeringes lesz. Vagy ami mindig előfordul, ha nincs kijáratva a benzin belőle: beragad a tűszelep, szét kell kapni a karbit és átmosni benzinnel vagy spéci tisztítóval.


Ha túl dúsra volt állítva a keverék, vagy óvatoskodtál a gázadással (mindenütt írják: nyélgáz, koppig, csak ne terheletlenül pörgesd fel teljesen, de nem kell hokizni a gázzal soha), vagy ha túl sok olajat tettél a benzinbe, vagy ha nem félszintetikust/fullszintetikust használtál, akkor simán lehet, hogy teli van korommal a kipufogótorok. Kidörgő le, dugattyút a berántóval mögé helyezni, és szigorúan kifelé piszkálgatni a lerakódást úgy, hogy pofával lefelé van a torok, tehát kifelé segítsen a náthás gravitáció, ha már úgyis mindig ott van...


Ha nem csöppentettél egy teáskanálnyi olajat a dugóra, amit nem is oszlattál akkor el jónéhány húzással a berántón az egész blokkban, akkor szintén lehetséges, hogy már ami csak acélból van, az oxidban próbál mozogni. A gyűrű szereti nagyon, főleg egy kis korommal kiegészülve.


Ilyesmik elkerülése: én tök voltam hozzá nemrég, ezért google-ba írtam, hogy fűkasza helyes használata. Tél előtt meg fűkasza téli elrakás. Kemény, nem? :)


Nyilván ha egyik se inged, nehogy magadra vedd! Általában sajnos ezeknek hírértéke van a legtöbb kisgéptulajdonos számára. Legalább ha erre téved egy abból a ritka típusból, aki kíváncsi rá, hogy mire van szüksége a szerkentyűnek, itt lesz az 1001-ik hely, ahol a szájába rágják.


Érdekes egyébként, hogy a hivatásszerűen dolgozó Stihl meg Husi gépek is megkapják ezt a kitüntetett figyelmet. Egyrészt ott se terjed ki a garancia őrültségekre, és az elég nagy őrültség, hogy nem tud legalább nagyjából, legalább a lényegre kiterjedően egy kisgépkezelő vizsgaanyagot az, aki kisgépet kezel.

2015. jún. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor ha kitisztítom a karbit akkor elméletileg műkődnie kéne? A kipufogó miatt van olyan hogy nem indul ? Én már gondoltam valami elektronikus hibára is vagy hogy új gyertyát veszek vagy esetleg karbit már mindenre gondol az ember mert annyi mindent olvas az ember a neten s nagyábból ezekre lehet gyanakodni hogy nem indul
2015. jún. 7. 17:30
 3/9 anonim ***** válasza:

A membránt ki is felejtettem, az is van, hogy elfárad, bár épp télen, nem tudom, mennyire épp álltában kellene. Viszont ha nincs kijáratva (üzemmelegen, tehát majdnem leürített tankkal, egész nagy fordulaton), akkor letapadhat a membrán is. Utóbbira a tisztítás, előbbire a típushoz való karburátor javító készlet való (bulimoci.hu-ról leginkább).


A kipufógótorok lehet annyira kormos, hogy túl sok a fojtás, meg ha karburátoros (ami egy drótgubanc a középen kettéosztott kipufogódob henger felőli felén), akkor az lesz tele korommal. Kell a jó égés, és kötelező lenne a fullszintetik. Meg benzin berohadás ellen (mert lesz, ahol mégis marad) a kisebb etanoltartalmú, jobb minőségű benzin lesz a jó. Magyarán: ha nem vagy alig fogy el öt liter friss benzin egy hónap alatt, akkor a marhadrága hiperszupert érdemes venni, az nehezen "romlik". Igazából az etanol (ami etil alkohol) vizet von magához (épp mint belőlünk), és ezekben az apró szarokban a víz nemigen lesz jó helyen, ha bejut valahova. Csak a jó karburátortisztítás (youtube, ha más nem cleaning stream trimmer carburetor keresésével) segít kitessékelni a vizet vagy bármit.


Az index.hu fórum fűkasza topicjában a kereső egyébként csodákat művel, nekem is onnan jött a kis házi rálátásom jó 80%-a, és a többit is belinkelték ott többször valószínűleg.

2015. jún. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen...am most fejeztem be. A szerelést szét szedtem a karbit félig mert ha az alját elkezdem csavarni ömlik a benzin...am shell nitro power van benne...összeraktam kipucoltam a kipofogót is de akkor se indul már nem tudom mihez kezdjek..új karbi.esetleg gyertya vagy gázgar vagy ezt még rendbe lehet e hozni ugy hogy nem kell bele venni semmit nem tudom kezdem feladni a reményt hogy ez még beindul
2015. jún. 7. 20:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Friss benzin van amúgy? Még a marhajók is ilyen kikocsonyásodó ganét hagynak maguk után az utóbbi pár évben hosszasabb állás után, csak nehezebben és kevesebbet. Meg ugye a hengerbe még senki nem nézett bele. Lehet, hogy érdemes lenne megnézetni valakivel, akinek van eszköze összerakni, és tud rendelni új tömítést, mert ami most jó helyen fekszik, az valószínűleg nem használható fel újra. Esetleg mielőtt szétkapná mér egy kompressziót... :)
2015. jún. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyértelmű a dolog ha tavaly ment most meg nem akkor belerohadt a benzin a karbiba. Én is jártam így kompresszorral ki fúlyattam és kész.
2015. jún. 8. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Faterommal megnézettem neki beindult a cucc,már örültem mint majom a fa...nak és megállt azóta megint nen indul biztos hogy karbi baja van? A karbin az állitó csavart hogy állitsam be?
2015. jún. 8. 12:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne a csavarral foglalkozz pucold ki a karbit
2015. jún. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

straus?

köss rá egy 5 ezrest.

s dobd bele a legközelebbi árokba :)

2017. máj. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!