Kezdőoldal » Otthon » Kert » Üdv. A nádtól hogyan lehet...

Üdv. A nádtól hogyan lehet megszabadulni tartóssan?

Figyelt kérdés
Örököltem egy házat. a kertet 15-20 éve nem gondozta senki és tele van náddal. Próbáltam totális gyomirtót, Medallon premiumot, dupla dózisban, ki is száradt töle a nád, de később észrevettem hogy a kiszáradt gyökérzetből ujj hajtások nőnek,Valakinek valami ötlet hogy hogyan tudnám eltüntetni ? Gondoltam hogy körbecsákányozom és kihuzom az egész gyökeret, de később elvileg ujra nőhet ?

2015. jún. 16. 18:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Pedig gyomirtóval lehet hatásosan kiirtani, hozzáteszem nekem is hónapokba telt, a hajtásokat is le kell fújni, előbb utóbb nem fog már kihajtani, gazdaboltban van erősebb/más hatóanyagú gyomirtó is.
2015. jún. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
az uj hajtásra fujjam rá vagy vágjak le a hajtás csucsát és a gyökere belsejére fujjam a gyomírtót, hogy hatásosabb ?
2015. jún. 16. 18:22
 3/20 anonim ***** válasza:
Mivel a zöld felületen szívódik fel a szer ezért nem kell levágni,minél nagyobb a zöld annál jobb, jó sok nedvesítőszert kell használni mivel nagyon viaszos és lepereghet a gyomirtó,ezekre figyelni kell!
2015. jún. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Igen, ez valószínű, hogy nem tettél rá tapadásfokozót, és lepergett a nagy része. Jól használva 3 %-kal ki kell annak vinni véglegesen. Várd meg, hogy legyen elég zöld felület, ami felveszi a hatóanyagot.

Éppenséggel azt is meg lehet csinálni, hogy egy elvágott gyökér végét belelógatni egy edénykébe, amiben felhígított glifozát van, ez így még hatásosabb lenne kevés levél esetén, de hát akkor minden tőnél külön el kellene ezt játszani, ami hülyeség. Akkor kevés levélnél inkább még fokozni kell a dózist, és lehetőleg a levél mindkét oldala felől fújni.

2015. jún. 17. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nincsenek jó híreim. Nekem 4 éve nem sikerül sehogyan sem kiirtani, se gyomirtó, se fáradt olaj, se kiásás nem használ. Ha neked sikerül mégis valamivel, akkor légy szíves küldj üzenetet. Köszi előre is.
2015. jún. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Előző: hány %-os glifozáttal próbálkoztál, hogy nem sikerült? Tapadásfokozó volt?
2015. jún. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
43%
Gyerekek, hagyjuk már ezt az állandó gyomirtózást! Kérdező, kaszáld le a nádat, aztán egy hónap múlva ismét. Ha kell, harmadszor is. Be fog fulladni!
2015. jún. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%

Kaszálással még 10 év múlva sem fog kipusztulni ezt garantálom.


Sajnos az ilyen agresszív növények kiirtására elkerülhetetlen a gyomirtó alkalmazása.


A nád esetében tapadásfokozót kell használni, és többször is le kell fújni minél nagyobb lomtömegnél.


Gazdaboltban ajánlanak olyan gyomirtót (a nevét elfelejtettem) ami a viaszos réteget feloldja és még hatékonyabban írtja ki.

2015. jún. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

#6 Glialkával próbálkoztam, néhány hónapig úgy tűnt, hogy kivitte, de aztán szépen alattomosan újra kihajtott. Sajnos nekem már a fél kertet beszövi a gyökérzet és egyszerűen nem tudom mindenhonnan kiásni.


#7 Te nem tudod miről beszélsz!

2015. jún. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
32%
Valóban nem tudnám? Te még az ötéves tervben sem szerepeltél, amikor én már a balatoni nádpusztulás okait kutattam. A Balaton mellett évtizedekig megfigyelhető volt a Nádas területének csökkenése, amit a (jórészt illegálisan) kialakított stégek és kikötőhelyek miatti ismétlődő mechanikai sérülések okoztak. Ugyanis a zöld növény a vegetációs időszak vége előtt a levelekből és a szárból a hasznosítható tápanyagokat a rizómákba szállítja, amelyek tavasszal biztosítják az új hajtások gyors növekedését. Ha a vágással újabb szárképzésre kényszerül és nem történik meg a raktározás, a rizóma kimerül, és a növény elpusztul. Természetesen ez nem megy egyik napról a másikra, hiszen a mélyebben gyökerező, tápanyaggal jobban ellátott rizómák több "életerőt" raktároztak el, de biztosíthatlak, hogy két évnél tovább nem bírja. És máris nem kell mindenféle hülye vegyszerrel terhelni a földet.
2015. jún. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!