Kezdőoldal » Otthon » Kert » Üdv. A nádtól hogyan lehet...

Üdv. A nádtól hogyan lehet megszabadulni tartóssan?

Figyelt kérdés
Örököltem egy házat. a kertet 15-20 éve nem gondozta senki és tele van náddal. Próbáltam totális gyomirtót, Medallon premiumot, dupla dózisban, ki is száradt töle a nád, de később észrevettem hogy a kiszáradt gyökérzetből ujj hajtások nőnek,Valakinek valami ötlet hogy hogyan tudnám eltüntetni ? Gondoltam hogy körbecsákányozom és kihuzom az egész gyökeret, de később elvileg ujra nőhet ?

2015. jún. 16. 18:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
42%
Egyébként bármennyire frázispufogtatásnak tűnik is, nem ártana végre tudatosítani, hogy a Föld nem a miénk. Azt az unokáinktól kaptuk kölcsön. Jó lenne kicsit vigyázni rá, és nem minden szíre-szóra vegyszereket állítani hadba. Leszoktunk a trágyázásról, helyette műtrágyákat használunk. Leszoktunk a kapálásról, helyette gyomirtókat szórunk ki. (Közben 10 emberből 8-nak nincs munkája.) 12,5 deka szalámit 2,5 dekás műanyag (!) csomagolásban tesznek a hűtőpultba, ami ennek az istennek az idejében nem fog elbomlani. És sorolhatnám napestig.
2015. jún. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Bambusznádról beszélünk, nem a közönséges nádról. Van némi különbség.

Én idén ötödik éve vágom le mindig az újabb hajtásokat, ásom ki a gyökereket és egy fikarcnyival sem csökkent a mennyisége, tehát ez a módszer nem válik be. Örülök, hogy szakemberként garantálod a 2 évet, de sajnos ezt a nád nem tudja. Bár lehet, hogy majd elmesélem neki, hogy a Gyakori kérdéseken valaki ezt írta és talán majd ettől jól megijed és hirtelen kipusztul.

Azon kívül, hogy lekezelően beszélsz velem mit tudsz még javasolni?

2015. jún. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
A tavakon,még a Balatonon (bizonyos részein) is íratnak nádat gyomirtóval, van egy vízi szervezetekre nem veszélyes formája a glifozátnak ezt használják, én ezt a saját szememmel láttam. Tehát a kaszálás mint mechanikai irtás nem mindenhol válik be, akármilyen tudományosan is nézzük ezt az egészet....
2015. jún. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülye vagyok hozzá, sőt, biztos is, de takarásra vagy mulcsra gondolt már valaki? Esetleg kombinálva valami szintén jól takaró haszonnövénnyel, amit kicsit túl sűrűn is vetünk.
2015. jún. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nád ellen mulcsozni? Nem láttál te még nádat. Kijön bármilyen mulcs alól. Még a síkfóliát is képes átlyukasztani.
2015. jún. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Láttam már, de mindig spéci élőhelyen. A bambusz persze, amit fentebb írnak, már kicsit más tészta. Rákerestem, ott vagy föld alatt hálóval körbekerítik, hogy ne terjedjen, vagy ha minden tele van vele, akkor glialka főleg ősszel, és kiásni a gyökereket. Aztán pár évig ismételni, mire könnyen kezelhető lesz a mennyiség. Kábé tarack, csak sokkal nagyobb. Ezért gondoltam arra, hogy kellene valami, ami elnyomja a francba. Tarack ellen a kukoricát meg a borsót ajánlják. Mindkettő első osztályú takarmány, tehát lehet húst csinálni belőlük, mellé még az invazív gyom is erősen nekiritkul. Talán bambusz ellen is van valami praktika.
2015. jún. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a sok választ, próbálom majd kiásni meg talajt gyakran felásozom, forgatom a földet, meg esetleg elültetni valamit ami elszivja a nád elől a tápanyagokat. Vagy maximum esetleg takarás jutott eszembe, de ha átszurja a fóliát akkor felesleges, kb 140 négyzetméter, amire 100 ezer fölött lenne a fólia ára kb :(
2015. jún. 21. 21:08
 18/20 anonim ***** válasza:
Rokonéknál a kert végéről jött fel állandóan a nád. 50 évet küzdöttek vele, de kapálással nem tudták kiirtani. Aztán jött az első glifozát, a Glialka, azzal tudták rendbe tenni a kert végét.
2015. jún. 22. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Gyomirtó a legjobb csak tudni kell használni.Érdemes néhány dologra figyelni és nem kell az ásással kínlódni. (2-4%-os vizes oldatot kell keverni, sok tapadásfokozót bele tenni, nagy lombnál lefújni, majd még egyszer ha újrahajt,szárat nem kell levágni míg teljesen el nem szárad).
2015. jún. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Nekem is van bambusznád a kertben. Mi nagyon szeretjük. ahol nem akarom lenyirom évente 1x kB. ásással kapálással szerintem csak a talajt puhitjátok ami nem hogy ártana neki, inkább csak mégjobban tud terjeszkedni tőle. Sima nadam nekem is volt - e mellett kB 20 méterrel, vissza vágtam az egészet kB 20 cm magasságig majd begyújtottam. Azóta se nőtt vissza pedig ez már vagy 5 éve történt. Nekem inkább az akác okozott fejtörést, folyton kihajtott. Kertészek se tudtak ép kezlab 5letet addni a kiírtására. végül minden évben ahogy megindulnak a hajtások szépen lepermetezem őket fozáttal, meg várom míg teljesen elszaradnak, majd csak azután nyirom le a füvet velük együtt. meg nem szűnik de mérséklődik a jelenlétük.
2021. ápr. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!