Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik fűkaszát érdemes venni...

Melyik fűkaszát érdemes venni a kettő közül?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Tegnap egész nap a fórumokat bújtam, hogy mik lehetnek azok a márkák, amik megérik, de arra jutottam, hogy ebben az árkategóriában mindegyik kínai, ezért ezekre jutott a választásom, bizonyos okok miatt. Ugyanis olcsóban sokan a Fuxtec-et ajánlják, de mellette apám Einhell-je is bírja 6 éve.


Közepesen makacs gazra/fűre kell, kb. 1000 m2-es telekre, úgy évente 4x, kb. 4-5 óra hosszás munkára.


2015. júl. 7. 06:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Az Einhell már lassan egy évtizede egyre sz@rabb,-ez meg jócskán gyenge jószág,én a másodikat venném. Plusz 2,5k-ért 1/3-dal nagyobb,erősebb gép.
2015. júl. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Molyolo ***** válasza:
Fuxtec.
2015. júl. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat! Fuxtec lesz! :)
2015. júl. 7. 11:46
 4/8 anonim ***** válasza:
Így van, nem komolyabb minőség, de legalább van benne erő, lehet haladni vele. (6 évet azért nemigen fog kibírni pótalkatrész nélkül ennyi munkánál.)
2015. júl. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben, hétvégén rendeljük, jövő héten elvileg dolgozunk is vele. Nem is 6-8 évre tervezek vele, elvileg ami nem top márka, az nem bír ki ennyit, de mindegy is. 3 évet kibír, már megérte a pénzét. Köszönöm, mennek a zöld kezek!
2015. júl. 9. 10:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem Einhell BG-BC 43/1 AS csoda van, épp most lett oda a benzintankja, amikor reggel 8-tól 10-ig rám melegedett az idő, a gép meg elég sok pelyhet bezabált rendesen a henger bordái közé. Így is többet pihent mint járt, mert melegnek ítéltem, és mivel belenézni csak a burkolat leszedésével lehet, kompresszor meg nincs, maradt ez, hogy egy rendkívüli nagytisztítás keretében megláthattam, mitől melegszik annyira. Az előtétrács sokat felfogott a pihés izéből, de nem eleget. A tanknak most az egyik tartófüle majdnem teljesen leolvadt (két, flakonból kivagdosott alátétet tettem alá, részben azért, hogy lássam, melegszik-e), és a tetején valahol van egy láthatatlan repedés: fejre fordítva láthatóvá válik, hol: a sugárzó hőnek kitett részen. Kerestem tartályt hozzá, Németországból lehet rendelni, kb 9000+szállítás, és ki tudja, mikor jön meg.


Fuxit fogok venni, de nekem kb 1,5-2 óra egy adag nyírás úgy, hogy hagyom hűlni a szutykot tankonként akár kétszer is (a legutóbbi esetet kivéve semmi szükség rá, egyszer elég lenne tankonként, csak én is pihenek inkább, és még gondos is vagyok közben...). A Fuxtec se arra való, hogy 4-5 órát küldd neki. Dicséretesen kiadós a hűtőfelülete, de akkor is tovább él, ha ház körüli méreteket kell megegyen egy-egy nekifutásra. Persze két este alatt is meg lehet csinálni a telket, ha helyben van, és ajánlanám is ezt a megoldást. Élből az embernek is jobb, ha kétszer dolgozik kevesebbet, pihengetve, viszonylag jó időben, mint profik módjára, nehezebb géppel, állig beöltözve nyomná a napon... Azt szegény Fuxtec is megunná valószínűleg.


Egyébként ha tiszta a terep, akkor késsel nagyon lehet kavarni rajta. Igaz, hogy a szénával csak a gond van, de az hasznosítható legalább (ha más nem komposztnak), damillal ezek a gépek a térd fölé érő gazban annyira nem haladósak. Bár a Fuxit még csak szeretném kipróbálni, mennyi az elég neki, azért úgy saccolom, az évente 4-5-ször kaszált terület nagyságrendekkel könnyebb késsel. Gyakorlatilag nem tudod olyan gyorsan ingatni, hogy kicsit is essen a fordulatszám, csak a gázzal tartod 80%-on. Damillal meg ügyelni kell mennyit fogsz, talán túlságosan is eszi, és még nem is biztos, hogy versenyben marad a késessel. Burkolat nélkül, jócskán kiengedett damillal pedig nem próbálkoznék ezekkel a szöghajtásokkal (meg egyébként se, de az nem ide tartozik).

2015. júl. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a terjedelmes válaszod! Apámnak is azt hiszem pontosan ez a típus van, amit leírtál, anno vette valami 50 akárhány ezerért, de ebből már nem látok eladót. De mindegy is, úgy se lenne rá pénzem, ez a 40-es még belefér és mégse Demon vagy Straus kasza, amiket kapni 20-ért.


Fuxit nagyon mondják, pedig eleinte tényleg kételkedtem a sikerességében. Nem helyben van a telek sajnos, de nem is egy nekifutásra gondoltam a 4-5 órát, tartanánk közben pihenőket, és úgy egy munkanap tartana ezekkel a szundikkal 4-5 órába, mert így már kettő kasza lenne, + a kisebb gazra/fűre az MTD benzines fűnyíró (aminek kasza változatától mindenki fél, mint a tűztől :D ).

És ha mégis baj lenne, még mellette marad tartaléknak a kézi kasza, ami azért nem jó, mert nem az én súlycsoportomnak való (ahhoz izom is kell).

2015. júl. 9. 15:33
 8/8 A kérdező kommentje:
Fuxit vettem, és nagyon csapassa, k***a jó, kib***tt erős. :D Köszi!
2015. júl. 20. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!