Kezdőoldal » Otthon » Kert » A zöld paradicsomszárral mit...

A zöld paradicsomszárral mit kell csinálni?

Figyelt kérdés
Tele van a kert paradicsomszárral, mikor lehet letakarítani, és mit csináljak vele? Mehet a trágyára? Vagy el kell égetni?

2015. szept. 27. 07:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk apósom kb. 20-30 cm-es darabokra vagdosta ásóval, durván (nemcsak ezt, egyéb kertben maradt zöld-szárat is), és a kertben szétterítve, az őszi ásás során beleásta a földbe...ott idővel lebomlik, és mint természetes növényi trágya táplálja a földet.
2015. szept. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor zölden vágjam össze és hagyhatom a földön?
2015. szept. 27. 08:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a kb. 100 paradicsomot a várható első fagy előtt leszüretelem majd egy jó hónap múlva (addig nőnek a termések), aztán a motoros kaszával ledarálom, és az eke beforgatja.

Felesleges elégetni (hacsak nem valami betegség végzett velük), hanem vagy beforgatod, vagy komposztálod, bár az első variáció egyszerűbb és gyorsabban is komposztálódnak úgy a növények.

2015. szept. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Most még a földön, de inkább egy kupacban is, (rendezettebbnek néz ki a kert) az első őszi gyenge fagyok beállta után szokták az őszi ásást elvégezni, majd akkor ráérsz szét-teríteni!!
2015. szept. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia!


Én paradicsom esetében égetés párti vagyok. Gomás megbetegedések átteleltetésére nagyon nagy a veszély, ha csak beforgatod a talajba. Ha mégis a beforgatás vagy komposztálás mellett döntesz, legalább annyit tegyél meg hogy olyan helyen forgatod be, ahová nem készülsz paradicsomot vagy krumplit ültetni. Tudom, most biztos sokan mondják, én mindig beforgatom és még sosem volt gond, de jobb az óvatosság. Ahol nem volt gomba, nyilván nem telel át, de ahol igen, ott kár lenne még ezzel is fokozni.

2015. szept. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!