Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ezt a ficus ginsenget metszeht...

Ezt a ficus ginsenget metszehtem e már? Mivel a szára még zöld szinű. Nem tudom ilyenkor már vissza lehet metszeni két levélig? A lemetszett szárakat vizben gyökereztetve, vagy csak simán ledugva lehet szaporitani igy is ha ilyen zölden metszem le?

Figyelt kérdés

[link]



[link]



2015. szept. 30. 15:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Akkor metszd, ha a levelek már elérték végleges méretüket, és nem olyan gyenge, pattanva törő a hajtás.

Azt nem tudom, hogy vízben vagy földben gyökeresedik jobban, de nem is nagyon érdemes vele próbálkozni, mert ilyen látványos tároló gyökere tudtommal csak magról szaporítva lesz.

2015. nov. 11. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
igazából csak a lemetszett ágacskákat szeretném megmenteni. a látványoság marad az eredeti metszett növényen. az ágak viszont még csak nem is pattanósan törőek.csupán hajlitgathatóak ,de zöld szinűek még nem az a fás állapotban vannak.
2015. nov. 13. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!