Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szőlőtermesztéssel kapcsolatos...

Szőlőtermesztéssel kapcsolatos kérdések. Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

1. Hogyan nevezzük az ültetvényben a szőlő növény egy egyedét?

2. Mi az alany szerepe a szőlőtermesztésben?

3. Mik a gyökeres európai, és alany szőlő dugványok nevelésének módjai?

4. Miben l, mikor van jelentősége a szőlő mikroszaporitásának?

5. A szőlőtelepítés tervezésének és megvalósításának részei, elemei?

6. A szőlőtelepítés tervezése, és megvalósítása az ültetésig?


2015. nov. 15. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyjából egy könyvet kellene ide bemásolni . Jobban járnál ha vennél egyet. Nagy vonalakban leírhatnám de 03_40 kor kelek addig meg nem végeznék. És még meccset is kell nézni.
2015. nov. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elkezdem, de abbahagyom: 1/ tőke, 2/ filoxérának ellenálló lesz... stb.
2015. nov. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
meg kellene tanulni ha később ezzel akarsz foglalkozni, milyen szakember lesz így belőled?
2015. nov. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. Az ültetvényben: tőke. Szaporító iskolában: oltvány /vad alanyra oltott nemes vessző/, nemesből / a rá oltott fogja a fajtát adni/ gyökereztetett, -gyökeres vessző/.

2. A "vad" ami ellenáll a filoxérának /gyökértetű/ - homokos talajon nem szaporodik.

3. Az elsőben benne van. A vad az "amerikai" alany, ez adja a gyökeret. A nemest, hívják úgy is, hogy európai, ez adja a fajtát. Módjai: iskolázás /gyökereztetés/, vagy helyre dugványozás.

4. Ezt nem tudom, -ezzel nem foglalkoztam.

5. Hely és fajta kiválasztás, művelési mód meghatározás, sor és tőtávolság.

6. Talaj előkészítés, tápanyag feltöltés, telepítés. Támrendszer kiépítés, művelőmóddal összhangba. A teljesség igénye nélkül, röviden,ennyi.

2015. nov. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, pont azért kérdeztem mert megakarom tanulni és amit interneten találtam nem vagyok biztos benne hogy jó-e sok helyen mást írnak..

Köszönöm :)

2015. nov. 16. 09:37
 6/6 anonim ***** válasza:
4. Talán vírusmentes szaporítóanyag előállításánál.
2015. nov. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!