Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy tartjátok az orchideát,...

Hogy tartjátok az orchideát, hogy jól érezze magát, esetleg keikit is hozzon? Nafyin részletesen írjátok le, kérlek!

Figyelt kérdés

Nálam nem szeretnek, mert habár én úgy érzem, betartom a locsolási szabályokat, már többször öntöztem túl őket. Most is ki kellett dobnom az egyiket, mert a gyökerei teljesen elrothadtak, meg a levelei is estek lefele. Ez a növény kb 2 hónapja még úgy tűnt, hoz új szárat, de aztán az is elsorvadt.

Mindig csak akkor locsoltam, amikor már nem volt vizes a cserép, de sajnos sokat költöztettem. Lehet ez a baj? Vittem párás helyre, de ott nem lehetett sokat, mert anyukám nem díjazta, aztán visszahoztam a fűtött szobámba... Októberben pedig egy hűvös (14-17°-os) szobában voltak.



2015. dec. 19. 12:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha Phalaenopsis orchideáról írsz (pillangó orchidea), ami sok léggyökeret hajt, akkor bizony nem kell annyit locsolgatni és nem szabad, hogy álljon a cserép alatti tálkában víz. Valójában nem is locsolni kellene, hanem naponta akár többször vízzel permetezni a léggyökereket (és a cserepet), hogy viszonylag gyorsan felszáradhasson a víz a gyökerekről. Ha ez nem valósítható meg, akkor hetente csak egyszer kell a teljes cserepet vízbe meríteni 20-30 percre, hogy a léggyökerek megszívhassák magukat, utána lecsöpögtetni a maradék vizet a növényről és utána betenni a megszokott helyére. Ezután 1 hétig semmit nem kell vele tenni.
2015. dec. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én hetente egyszer locsolom őket,a vizben áll kb fél órát,majd kiveszem.Nekem a konyha ablakban vannak,nagyon szeretik a helyet,pont most is virágzik 3 is:)1 hónap múlva költözünk kertes házba,félek hogy nem fogják ott szeretni a helyet..
2015. dec. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!