Kezdőoldal » Otthon » Kert » Komposztba lehet tenni fűrészp...

Komposztba lehet tenni fűrészport?

Figyelt kérdés

2015. dec. 27. 14:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
HA kezeletlen fából van, akkor igen.
2015. dec. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
Csak ne sokat.
2015. dec. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Lehet, de ahogy előttem írják, ne túl sokat, különben csak ártasz vele.
2015. dec. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Milyen gondot okoz a sok fűrészpor a komposztban?
2015. dec. 27. 17:42
 5/12 anonim ***** válasza:
Én sem tudom mi lehet a fürész porral a válaszoló szerint. .Rengeteget öntöztünk ki a veteményes kertbe ,de csak jobb talajt tapasztaltunk ,növényeken károsodás nem volt tapasztalható .
2015. dec. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha túl sokat teszel, savanyítod a talajt.
2015. dec. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

lehet, persze.

a nagy mennyiséggel szerintem arra céloztak, hogy sok száraz anyag kerül bele, mármint sok barna hulladék, ez pedig lassítja a bomlást.

az én komposztom is egy nagy száraz halom, pedig én szinte csak zöldhulladékot tettem bele. nagyon sok erős szárú gazom volt, ezeket egy az egyben beledobtam, most egy óriási elszáradt kupac az egész, le is vettem a láda tetejét, hadd ázzon, meg ez a több hete tartó nagy köd hadd nedvesítse.

persze így is jó komposzt lesz belőle, csak lehet nem tavaszra, hanem 1 évvel később. egyébként is azt mondta egy régóta gazdálkodó ismerősöm, hogy nem 1 év alatt lesz a hulladékból szép, porhanyós, barna komposzt. ahhoz több év kell. persze sokat segíthet, ha valakinek van elektromos ágaprítója, amivel mindenféle növényt apróra darabolhat. de én szétnéztem ősszel, egy ilyen több tízezer ft, és ennyit nem tudok kiadni ilyesmire, még használtan is nagyon drága.

2015. dec. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én most ősszel összeszedegettem az udvaron a leveleket. A tűzifa felvágásakor keletkezett fűrészporral kevertem össze. Ehhez került még a kertben összeszedett növényi részek. Ezeket kevertem össze. Ősz óta párszor már átforgattam, nem tudom, hogy ennek van-e értelme. A mostani állapota olyan se nem száraz de nem is túl nedves, szóval lazán áll. Jó lenne a komposzt cserépbe a virágoknak és ha mér marad a kertbe.

Igaz hogy falun lakom de mivel városi vagyok nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz de próbálkozom.

2015. dec. 27. 19:37
 9/12 anonim ***** válasza:

akkor a tied jobban áll, mint az enyém.

a diófalevelet nem szokták ajánlani. van, aki azt is beleteszi, de akkor több idő kell a komposztnak.

citrusféléket se tegyél bele. én mindig dobálok a tetejére, nem csak tavasszal-nyáron.

most a karácsonyi sütés-főzésnél is volt sok krumplihéj, tojáshéj, mogyoróhéj. már a család is kezdi megszokni, hogy ezeket valami kis tálkába tegyék, ne a kukába, aztán pár naponta kivisszük.

2015. dec. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha túl sok a fűrészpor, akkor összetömörödve levegőtlenné válhat a komposzt, és berothadhat az egész.

Télen levelekkel keverve ez még fokozódhat, valami szálas anyag kellene hozzá. De ha nem olyan sok a fűrészpor, meg nem nagy az anyaghalom vastagsága, akkor nincs gond így sem.

Túl gyakran átkeverni nincs értelme, elég tavasszal meg ősszel, egy év alatt így is komposztálódik, ha jó az anyag.

2015. dec. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!