Kezdőoldal » Otthon » Kert » Falszigetelésre szabad vadszől...

Falszigetelésre szabad vadszőlőt/borostyánt futtatni?

Figyelt kérdés
Kívülről leszigeteltettük a házunkat, de régi vágyam, hogy befuttassam valamilyen kúszónövénnyel. Tudom, hogy az ép vakolatot nem bántják, de vajon a szigetelés elbírja a növény súlyát?
2016. márc. 14. 17:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

itt írnak saját tapasztalatból is az utolsó hozzászólásban:


http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__kert__4563282-ha-a-bor..

2016. márc. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
65%

"semmi nem állítja meg"--- A metszőolló, csákány, tulajdonos vagy kertész, aki nem csak gondolati úton akarja eltávolítani az meg tudja.


"első repedésen bemászik minden alá és lefeszít/letép mindent.az általa ejtett "sebeken" pedig beszivárog a víz a falszerkezetbe. "

---A falon nincs repedés, ergo nem tud hova bemászni.

Milyen sebeket ejt a falon? Honnan szedi a vizet ami befolyik a falba? Éppen hogy elvezeti onnan. Láttál már borostyánt házfalon?


" a (nem túl jó állapotban levő) vakolatot nem károsította." --- ugye ezt is olvastátok kedves lepontozók?


"kevés alattomosabb és agresszívebb növény létezik " hűha, akkor rács mögött kéne tartani.



"A legkisebb résbe is bekúszik, azután elkezd hízni, és szétfeszít mindent. Deszkát, cserepet, palát. "

Már megint, milyen résről van szó? Új szigetelés, vakolat, a tetőre senki nem akarja felnöveszteni.



"Ráadásul szinte kiirthatatlan."

Hát akkor én valami mester vagyok, mert számomra könnyű kiirtani onnan ahonnan akarom.


" A falról sem fogod tudni eltávolítani soha többet a nyomát a kapaszkodóinak, ha egyszer leszeded majd onnan."

Mi a fenéért akarná eltávolítani, ha az a cél, hogy befuttassa a falat?!


"én a falra nem engedném, mert tényleg nagyon fel tud vizesedni alatta, penészedik,"

Biztosra mondom, hogy ezt nem tapasztalatból írod.

Lehet alatta poros, koszos, de hogy nem vizesedik az tény.

Sőt az aljzatot inkább szárítja, mert kiszivattyúzza a vizet a földből, és a nagy felületű leveleken elpárologtatja.


Nem írtam, /mert a kérdés szempontjából mellékes/ de nekem is van egy házam, aminek a falára borostyán van futtatva és nem vizesedik a fal, nem ejt semmilyen sebeket, nem agresszív, nem hagy nyomokat, mert eszembe se jut letépkedni...


Remek, akkor ezentúl ebbe a kategóriába is trollkodni fogok jönni.

Ilyen szellemi színvonallal nem csoda, hogy itt tart ez az ország .



És hogy az alap kérdésre is...

Amíg kicsi a növény nincs nagy súlya (sokkal kisebb, mint egy közepes rétegben felhordott vakolat. Amikor meg nagy, akkorra már nem csak magát, hanem az omladozó vakolatot is megtartja.

2016. márc. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
65%

Mellékeltem egy képet a tényekről:

[link]

Nem szedte le a nemes vakolatot, pláne nem a hőszigetelést.

Mondjuk nem akartam, hogy a kerítés után a házfalat is befussa, ezért leszedtem a házfalról. De nem lehetett nyom nélkül leszedni, ha a sarkot figyelmesen megnézed...

A hőszigetelésnek és a vakolatnak semmi baja. A feltapadt maradékokat kellene miniatűr faipari szerszámokkal eltávolítani - ha majd sok időm lesz.

2016. márc. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

A képen vadszőlő /Parthenocissus tricuspidata/ látható.


A borostyán már biztos szétfeszítette volna a falat...

2016. márc. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk a téglafalu kerti tárolóról, még a hullámpalát is felfeszegette és összetördelte a borostyán!!
2016. márc. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
69%
Ha van olyan gyengeelméjű, lusta, nemtörődöm ember, aki hagyja éveken! keresztül a tetőzetbe nőni a borostyánt meg is érdemli.
2016. márc. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
23%

18:20 -nak


Kedves "gyengeelméjű"!

Ne irkáljál, ha nem értesz hozzá.

2016. márc. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
50%

"Ha nem értesz hozzá"

Jó, akkor tovább irkálok.

2016. márc. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
38%

aki szerint a borostyán nem károsít, az még sosem szedett le borostyant a ház falárol

Sok szerencsét, jó munkát hozzá.Mellékesen élvezheti a felszaladó egereket és a betáborozott darazsakat is.Aztán után nézze meg a vakolatot.

Ez az ország tenyleg hülye, fòleg az ilyen kioktató idiöták miatt, akik mások kárára osztják az eszt.Borosztyánt hzafalra soa. Aki meg máséra futtattja fel, az nem csak idióta, hanem aljas is.

2019. júl. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
62%

17-esnak

Ha nem értesz hozzá, akkor ne írkálj hülyeséget. Próbáld ki, aztán oszthatod az észt.

2019. júl. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!