Kezdőoldal » Otthon » Kert » A total növényírtó szer...

A total növényírtó szer mennyire hatásos, ha egy fába belefúrunk 10cm-t, és beleöntünk annyit, amennyi belefér? Kipusztulhat tőle a fa? Elvileg megakadályozza a víz felszívódását.

Figyelt kérdés

Kérlek ne gyertek, hogy szegény fa, évek óta problémat okoz a házunk előtt, az önkormányzat nem akar semmit tenni, pedig bejelentettük, és a szomszédokat is zavarja.

Olvastam gázolajról, hogy az még hatásos lehet, de azt úgy gondolom, hogy jobban meglátszik, és egy ideig büdös is (mennyi ideig lehet büdös?), meg túl szennyező hatású.


2016. ápr. 7. 08:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a növényirtó szer pl. mint a glialka a fotoszintézisre hat, akkor hiába öntözöd vele a törzsét azt a levélre kell permetezni !

Gázolaj kiöli a fát garantáltan csak nem túl környezet tudatos, miért nem vágjátok ki simán ? Egyébként szerintem nem oylan vészes a szaga leszivárog a földbe, de én inkább kérvéynezném a fa kivágását a polgármesteri hivatalban.

Hatásosabb ha tele furkálod a törzsét aztán hátha elpusztul tényleg mint amit akarsz...

2016. ápr. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Permetezd be a lombját párszor glialkával.
2016. ápr. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mielőtt lefújod glialkával azelőtt nézz körül alaposan, hogyha kiszárad és korhadni kezd, akkor egy vihar nem döntheti-e úgy ki, hogy károd legyen belőle... ha az önkormányzat akkor sem lesz hajlandó kivágni - pénz hiányában...
2016. ápr. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kisebb fánál ennyi is elég, nagyobb fánál figyeld, hogy szívódik fel (negyedóra), és pótold több alkalommal. A glifozát ki fogja ölni.
2016. ápr. 9. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!