Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ki akarok vágni egy fát a...

Ki akarok vágni egy fát a kertben. Muszáj kiásni a gyökerét?

Figyelt kérdés

Elég ha mondjuk térdmagasságban kivágom és meghagyom a tuskót kerti ülőkének? Vagy akkor tovább képes nőni? (akár úgy, hogy a tuskó újra kihajt vagy úgy, hogy a gyökér tovább terjed?)


Ahhoz, hogy ne nőjön tovább a gyökere, muszáj kiásni azt is? Nem nagy a fa. Kb. 15 centi csak a törzs átmérője. Szerintem gyümölcsfa, nem tudom milyen fajta, mert csak most vesszük meg a kertet nem tudok még minden részletet, de engem nagyon zavar a helye, ahol van és kivágnám szívem szerint.

Ha ki kell ásni a gyökeret nekilássak én magam laikus módon vagy nagyon mélyre tud nőni? Szakember kellhet hozzá?



2016. ápr. 27. 16:46
 1/2 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem vétek kivágni egy termő gyümölcsfát én legalábbis megvárnám milyen termést hoz és mennyit. Persze ha dobnál fel képet meg tudnánk mondani milyen fa. Persze a te dolgod ha ki akarod vágni ki vágod. Csinálhatsz belőle ülőkét is de akkor ha ki hajt kezd el gyomirtózni. Ha nem hagyod meg ülőkének ásd körbe és vágd el a talajszint alatt hogy tudj fűnyírózni. Persze így is kihajt idővel de szintén gyomírtózhatod míg ki nem döglik. A gyökeret így nem szükséges kivenni.
2016. ápr. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
83%

Hát, szerintem is kár kivágni egy olyan fát, ami esetleg a kert leghasznosabb növénye lehet. Majd kérdezz rá a tulajtól.


Szerinted olyan kényelmes üldögélni egy 15 centis tuskón? Kétlem. Én földszinten vágnám, vagy esetleg kicsit megásnám körben, és pár centivel föld alatt, hogy ne csúnyálkodjon ott.


Nem minden fának, de sok fajtának jellemzője, hogy kivágás után eszméletlen módon sarjadzani kezd, némelyik 5 m-es körben telenyomja sarjakkal a környezetét.

Ha láncfűrésszel vágod ki, akkor a fűrész orrával csinálj a kivágott tuskó tetejére egy mélyedést. Ebbe önts 1-2 evőkanálnyi glifozát alapú totális gyomirtót, azt negyedóra alatt felszívja. Utána egyenesre is vághatod a tetejét, ha mindenáron rá akarsz ülni.

Biztos módszer, én is így csinálom sarjadzó bozótokkal.

2016. ápr. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!