Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi baja a levendulámnak?

Mi baja a levendulámnak?

Figyelt kérdés
Kaptam egy cserepes levendulát kb 1 hónapja, azóta sem virágzik, illetve látszik hogy lennének virágjai, 1 mm-es kis pontokként látszanak, de meg vannak barnulva. Úgy próbáltam öntözni ahogy kell, olvastam róla, hogy sose legyen száraz a földje, de nem is öntöztem túl. Nem értem mi a baj. Mit kéne csinálnom vele?

2016. máj. 14. 10:18
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja igen, bent tartom, fényes helyen, az ablakban van, odasüt a nap délután...
2016. máj. 14. 10:19
 2/5 anonim ***** válasza:
Virágzási idő: július-szeptember
2016. máj. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezen volt egy papír, arra "virágzási idő: áprilistól" volt írva. Mindegy. De amúgy normális hogy meg van barnulva a széle? Meg most nézem, néhány levél vége is száraz....
2016. máj. 14. 10:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát legelőször is azt kellene csinálni, hogy kitenni szabadba.

Lehet, hogy ezért haltak el a virágok, mert bent tartod, de az is lehet, hogy még a boltban nagyon kiszárították egyszer. Gondolom, te már átraktad nagyobb cserépbe, a boltiban csak harmada föld szokott lenni, mint amennyi minimálisan kell.

Ha tényleg elhaltak a bimbók, akkor majd jövőre virágzik. De csak ha kint tartod télen-nyáron.

2016. máj. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%
nem épp ablakba való virág, meg hosszú távon kiültetve lesz szép nagy bokros
2016. máj. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!