Kezdőoldal » Otthon » Kert » Földművelésre alkalmas, vagy...

Földművelésre alkalmas, vagy nagyobb gép kell?

Figyelt kérdés

T25-ös traktorom van jelenleg rokonságban, de nem elég erős nagyobb földterülethez (25 lóerő) + elég régi léghűtése miatt hosszabb munkákat nem bírja.


Újabb kistraktorok közt keresgélek, mi volna a célszerű?


Ezek a japán kistraktorok mennyire alkalmatlanak 1-2 - 8 hektár földműveléséhez? Akár több időt elvéve is, de folyamatos munkával?


ilyenekre gondolok:


[link]


[link]


[link]


Ezek is hasonló lőerők, de teljes tömegük viszont kevesebb véleményem szerint.


Egyéb tanácsot elfogadok!


2016. máj. 18. 20:53
1 2
 1/13 anonim válasza:

Lényeges lenne h mit akarsz a földdel.

1-8 hektár föld nagyon nem kevés!


Egy T25 ös szépen dolgozik kb azt tudja amit a linkelt japán traktorok rotálás stbb van több ismerősnek is barackosba első osztályú (nyilván ha olcsóbban adnák mint a japán traktorokat)


De sem a T25 sem a fent linkeltek nem alkalmasak nehéz munkákra , szántás tárcsázás.

Sőt mivel önsúlyuk elég kicsi egy igénytelenebbül megrakott pótkocsi is feladja nekik a leckét.


Ekkora földterületre ennyi pénzért valami nagyobb jószágot vennék, (zetor/MTZ egyéb) 50 lóerőtől.

Ezekkel már lehet komoly munkákat is csinálni.

2016. máj. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Itt leírtunk több dolgot is, nézz át ha tudsz hasznos tanácsot adni, köszi ! http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__780..
2016. máj. 19. 00:01
 3/13 anonim ***** válasza:
A másik kérdésednél kifejtettem, se T25, se MTZ, se japán kistraktor nem alkalmas erre
2016. máj. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
MTZ- "nyócvankettessel" én simán elmunkálom a 7,2 hektáromat. Fentiekhez hasonló áron már kaphatsz is, örök, elpusztíthatatlan, és ha véletlenül valami mégis megadja magát benne, kilóra van hozzá az alkatrész számtalan üzletben. Javítása is egyszerű, nálam még szerelő nem járt, amióta megvan.
2016. máj. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

A betanuláshoz az MTZ tökéletes.

Mi sokáig 50-sel műveltük a 30 hektáros birtokot és akk is meg volt csinálva.

Annó nagyszüleim lóval csinálták ugyan ezt.

Azután vettek egy kis 25 lóerős Zetort azzal is tökéletes volt.


Tehát aki az MTZ-t fikázza az nyilván John deer és társain nőtt fel.


Nekünk is már "komolyabb" rendszer van (Mccormick x6) de az MTZ is meg van még a könnyű munkákhoz.


Két lényeges kérdés van.

1.Milyenek azok a földek ? (fekete/barnás/homok)

2.Mennyi tőkéd van?


Ill. miben gondolkodsz ?

Pl.: Fóliázás 1-2 hektáron már ad annyit amiből meg lehet élni ha jól csinálod, persze ez is tőke kérdése ill tudásé.

Vagy ott van a másik szempont: gyümölcsfák telepítése

pl.: Barack


Úgy gondolom hogy a mai világban minél ink. specializálódni kell egy-két három növényre és azokat a legmagasabb szinten művelni akkor meg tudsz belőle élni.


Sosem késő elkezdeni, több ismerősöm van akik régen munka mellett vettek pár hold földet és elkezdtek barackozni, cseresznyézni és ma már mesterien művelik a szakmát.

2016. máj. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

MTZ egy ipari hulladék, ezt csak az nem ismeri be akinek még van:)


MTZ-ben nőttem fel, egyik legnagyobb fegyvertény volt amikor az utolsó is kitakarodott az udvarból.


MTZ-t csak az vegyen aki nem saját maga akar dolgozni és a traktorosa ismeri, és hajlandó állandó jelleggel javítani a gépeket.

2016. máj. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hatos, senki nem állította, hogy a világ legjobb traktora lenne az MTZ, de azon kívül, hogy fikázod, javasolhatnál megoldást a kérdezőnek. Feleljen meg az alábbi követelményeknek: egy-másfél milláért megkapod (gondolom nem véletlenül keres ebben az árkategóriában a kérdező), ugyanazt vagy többet tud mint az MTZ, üzembiztosabb, és olcsóbb fenntartani, mint az MTZ-t. Én nem tartom valószínűnek, hogy van ilyen, de ha te találsz ilyet, és igazad lesz, akkor én is meghajlok előtte.
2016. máj. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

7-es ez így van.


Ha olvasnád is amit írtam és nem elvakultan köpködnél rájönnél hogy én sem írtam azt h a legjobb traktor a világon de meg van a becsülete.


Persze ott a másik szempont is hogy lehet nem a traktorban a hiba hanem te nyomtad neki mint gy őrűlt akkor nem csoda hogy állandóan javítani kellett.

Nyilván most ezt így nehéz megmondani de akinek nincs érzéke a gépekhez annak nem is lesz.

pl.: nálunk is kellett javítani a gépet csak hát mögötte volt 30 év szolgálat + egy alkoholista gazda aki után lehetett mit csinálni rajta.


Tény hogy egy Mccormick x6 sokkal megbízhatóbb most de kitudja hol lesznek ezek a gépek 50-60 év múlva.

Egy Mccormick x6 nagy szervize kb annyi mint egy 50 es MTZ váltó felújítás...


De tény hogy ég és föld a munka élménye vele egy Mccormick x6-után soha nem váltanék vissza egy 50 es re :D

2016. máj. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Üdv Uraim!


kérdező vagyok -


Egyelőre marad rokonnak a T25-öse betanuláshoz, könnyebb munkához, mint hengerelés - lucerna behordása stb. Szokjam a gépkezelést. Nem akarok gyümölcsösbe kezdeni, egyszer repce volt a legnagyobb földben az jól termett viszonylag, bár lehetett volna jobb is, repcét akarok majd a közeljövőben búza - árpát, vagy kukoricát arra itt jól lehet elő felvásárlási szerződést kötni. Drága a földnek a bemunkáltatása ezért is akarnék beletanulni aztán saját eszközzel ha nem is mindent de legalább pár részét megoldani saját magam. Egyelőre nagy része marad még kiadva, és ha biztosnak érzem a gépkezelést illetve gyűjtök még a tőkéhez akkor belevágok szerintem nagyobb területekbe. Annyira azért nincs jó jövedelem, hogy 1-2 éven belül egy 5-6 milliós traktorra összejöjjön a pénz, így szerintem valami erősebb MTZ-t fogok nézegetni, van a városban egy rendes ember aki nagyon jól újítja fel csak lassan dolgozik. Már matekoztam sokat, nem éri meg annyira kiadni a földet, hosszú távon akár még jó befektetés is lehet ez a traktorozás, csak kell mellette egy bejelentett munkahely, mert annyit elvisz az önálló járulék fizetés, hogy semmi sem marad szinte az egészből.

2016. máj. 20. 13:23
 10/13 anonim ***** válasza:

Nos kedves okoskodók, több MTZ van már a hátam mögött, a linkelt kérdésnél kifejtettem a kérdezőnek részletesen az álláspontomat.


MTZ helyett bármi nyugati gép megfelelő.

Egy nyugatin, valami elromlik megcsinálod és el is felejted hol van az az alkatrész. Egy MTZ-n megcsinálod, majd megcsinálod újra, és újra... Arról nem is beszélve, hogy aki éven át nyüstöli az MTZ-t az fizikailag is tönkremegy benne.


Mint írtam, MTZ.t csak az javasol akinek még nem sikerült kiszállni belőle, mert aki túl tudott adni az MTZ-n az meri csak elmondani mekkra hulladék.


Becsülete csak a nyugdíjasok (akik nem is tudják elképzelni a jobbat) és a szocializmus nosztalgikus álomképével beoltott kisgyerekek szemében van. Ott ahol ténylegesen termelni kell ott már nincs neve az MTZ-nek. Lehet mondani, hogy a 30 évvel ezelőttiek még "jók" voltak, de csak az akkori béka segge alatti keleti színvonalon.


(Ja és ez nem csak az én tapasztalatom, hanem mint írtam sok-sok olyan gazda véleménye aki már megszabadult az MTZ-től)

2016. máj. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!